Úvod > Aktuality > Divadlo na Šantovce láká diváky na pestrý program
Divadlo na Šantovce láká diváky na pestrý program
"> Divadlo na Šantovce láká diváky na pestrý program "> Jednou z hlavních dramaturgických linií je pravidelné uvádení pohádek pro deti a rodice "> Ze hra Ješterka na slunci
Kultura

Divadlo na Šantovce láká diváky na pestrý program

  • Vydáno2. prosince 2013
Divadlo na Šantovce už víc jak měsíc nabízí návštěvníkům bohatý kulturní program. Jde o moderní multifunkční prostor, sestávající z plně klimatizovaného sálu s pohyblivou elevací, která umožňuje všem divákům dobře vidět na jeviště. Kromě klasických představení pro dospělé zde myslí také na děti, pro které se tu pořádá spousta zajímavých akcí. Dospělé publikum potom potěší koncerty, vzdělávací akce i různá talkshow.
Představení Ještěrka na slunciDivadlo na Šantovce nemá vlastní soubor, tím se odlišuje například od Moravského divadla Olomouc, jde tedy o tzv. stagionu, tedy prostor, kam přijíždí hostující divadla. DNŠ tak každý měsíc nabízí divákům pestrý kulturní program pro dospělé i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na zájezdová divadelní představení, ve kterých vystoupí známé tváře z televizních obrazovek i ze slavných pražských divadel, jako je Divadlo v Řeznické, Švandovo divadlo, Divadlo v Dlouhé a další. Dramaturgie Divadla na Šantovce klade důraz na uměleckou kvalitu hostujících představení. DNŠ uvedlo například Ještěrku na slunci Divadla v Řeznické s Hanou Maciuchovou a Jaroslavem Satoranským nebo Kutloch Studia Dva Praha s Bobem Kleplem a Kryštofem Hádkem.

Divadelní akce pro dětiJednou z hlavních dramaturgických linií je pravidelné uvádění pohádek pro děti a rodiče, po kterých je v Olomouci a okolí poptávka stále neuspokojená. Každý víkend tak najdou dětští diváci pestrou nabídku pohádkových titulů, která jim přinese živé divadlo. Každou neděli uvádí DNŠ dvě pohádky, po představení v 16hod bývá pravidelná výtvarná dílna pro děti, která je rodiči i dětmi velice vyhledávaná. V DNŠ například hrálo Divadlo Drak z Hradce Králové nebo Divadlo Věž z Brna. Kromě divadelních pohádek pořádá Divadlo na Šantovce i další akce pro děti jako jsou karnevaly, dětské bály, zábavní soutěžní odpoledne, ale i výtvarné nebo dramatické dílničky, malování na obličej a mnoho dalších akcí.

Pro dospělé publikum nebudou chybět ani koncerty, v prosinci přijede Vlasta Redl s přáteli, v lednu to bude koncert Petra Lipy. Dalším formátem, které v DNŠ nechybí je talkshow. Ve spolupráci s Davidem Hrbkem proběhla Talk show s Karlem Brucknereme a Vladimírem Šmicerem, při které hosté pokřtili novou knihu Šmíca. Kromě uměleckých pořadů je v DNŠ prostor i pro vzdělávací akce, divadlo bude pořádat pravidelné cykly přednášek na nejrůznější aktuální společenská témata jako je zdravá výživa, seberozvoj, postavení ženy ve společnosti, řeč těla a mnoho dalších. V prosinci je připravena přednáška s názvem Umění zdravě žít.

V dopoledních hodinách slouží prostor Divadla na Šantovce žákům základních a středních škol. V plánu je pravidelné uvádění divadelní produkce a programů i pro děti z mateřských škol.
Divadlo na Šantovce v Olomouci

Divadlo na Šantovce v Olomouci

Divadlo na Šantovce – to je zbrusu nové divadlo v Galerii Šantovka. Každý měsíc nabídne divákům pestrý kulturní program pro dospělé i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na zájezdová divadelní představení, ve kterých vystoupí známé tváře z televize i ze slavných pražských divadel.

Švandovo divadlo na Smíchově

Švandovo divadlo na Smíchově

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy a moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám.

Labyrint Divadla Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla

Labyrint Divadla Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla

Labyrint Divadla Drak je unikátním moderním objektem vytvořeným na míru snahám o propojování umění a vzdělávání. Nabízí možnosti poznávání nejen tajů divadelního umění, ale i světa kolem nás a nás samých.