Úvod > Aktuality > Divadelní pouť na hradě Svojanově bude o víkendu bavit malé i velké

Divadelní pouť na hradě Svojanově bude o víkendu bavit malé i velké

Vydáno 2. srpna 2019 Zážitky
O nastávajícím víkendu 3. – 4. 8. 2019 bude na hradě Svojanov pořádán již 29. ročník Divadelní poutě. Z programu si vyberou malí návštěvníci, ale i velcí. Přes den budou k vidění zejména pohádky pro děti, na večer je program hlavně pro dospělé diváky.

Divadelní pouť SvojanovPo oba víkendové dny budou probíhat vystoupení divadelních souborů na horním nádvoří hradu Svojanov. Denní program je určen zejména dětem a rodinám s dětmi. Ani v letošním roce nebudou chybět mezi účinkujícími Eva Hrušková a Jan Přeučil se svými loutkami a pověstmi protkanými slovem a písničkami. Milovníci divadla se mohou těšit také na Dřevěné divadlo, 100 opic, loutkové divadlo Boďi z Jaroměře, či na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce nebo na Pruhované panenky. Pohádky se hrají od 10 do 17 hodin.

Ve večerních hodinách naváže program pro dospělé diváky. V sobotu od 19:00 přijde na řadu letošní novinka - podvečerní program s názvem Hradní (z)povídání. V něm vystoupí Eva Hrušková s Janem Přeučilem a jejich host, známý herec, bavič a moderátor Jiří Krampol.
 

Hrad Svojanov nabízí několik prohlídkových okruhů

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům v regionu. K prohlídce nabízí tři trasy. Okruh A představuje interiéry empírového paláce z 19. století, okruh B středověká sklepení s mučírnou a goticko-renesanční dům zbrojnošů s ukázkou života hradní posádky a okruh C venkovní areál s gotickou zahradou a rozhlednou na vrcholu břitové věže. Pro návštěvníky je otevřena restaurace s možností venkovního posezení a občerstvení v areálu i odpočinkové zóny v předhradí.

O letních prázdninách je hrad Svojanov otevřen denně včetně pondělí od 9 do 18 hodin. Divadelní pouť na hradě Svojanov se koná 3. a 4. srpna po oba dny od 10 hodin. Závěr prvního dne je ve večerních hodinách, druhý den v 18 hodin. Výletníci nepřijdou ani o komentované prohlídky někdejšího královského sídla.

Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Hrad Svojanov - místo, kde mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Za ohnivou sviní na hrad Svojanov

Vydejte se s námi na cyklovýlet z královského města Polička, kde můžete obdivovat unikátní systém městského opevnění s devatenácti věžemi, na hrad Svojanov patřící k nejstarším českým královským hradům, který po celé léto pravidelně ožívá kulturními akcemi.

Na kole na hlásku hradu Svojanova

Na kole na hlásku hradu Svojanova

Pojeďte s námi navštívit tajemný hrad Svojanov, který patří mezi nejoblíbenější turistické atraktivity Českomoravského pomezí. Svojanov, jeden z nejstarších českých královských hradů, ožívá v průběhu celého roku mnoha kulturními akcemi pro celou rodinu.