Úvod > Aktuality > DinoPark Liberec zve na nové dinosauří přírůstky
DinoPark Liberec zve na nové dinosauří přírůstky
">
Zážitky

DinoPark Liberec zve na nové dinosauří přírůstky

  • Vydáno15. července 2015
Unikátní zábavní DinoPark Plaza Liberec přichází o prázdninách s novými přírůstky do dinosauří rodiny. Na návštěvníky tak čeká gigantický Therizinosaurus či druhohorní borovice. Mimo tyto novinky jsou i nadále připraveny desítky statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životních velikostech, dětské atrakce, 4D Kino v ceně vstupenky a mnoho dalšího. Po dobu prázdnin je navíc prodloužena otevírací doba až do 20:00.
Největší novinkou DinoParku je obrovitý Therizinosaurus. Jedenáct metrů dlouhý teropod, jehož tělo bylo částečně pokryto peřím, se stal novou dominantou 3. patra DinoParku Liberec. Model v životní velikosti zaujme nejen svým detailním propracováním, ale také až 1 metr dlouhými drápy.

Další přírůstek, který mohou návštěvníci najít na střeše OC Plaza, je opravdový unikát, druhohorní borovice Wollemia Nobilis. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 mil. lety a nyní si jí můžete prohlédnout i v DinoParku Plaza Liberec. Stejně jako Therizinosaurus na střeše, tak i poslední přírůstek do dinosauří rodiny, robotický model Allosaura umístěný ve druhém podlaží DinoParku,  čeká na první odvážné návštěvníky.

Součástí DinoParku o rozloze 6 tisíc metrů čtverečních je i dětské paleontologické hřiště, odvážná stezka DinoTrekDinoLaser i velký robotický model Tyrannosaura, kterého může návštěvník sám ovládat. Ve stylu druhohor je také prodejna suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril.
DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

Další aktuality