Úvod > Aktuality > DinoPark Harfa Praha láká návštěvníky na výlet do druhohor

DinoPark Harfa Praha láká návštěvníky na výlet do druhohor

Vydáno 12. dubna 2019 Zážitky
S přicházejícím jarním sluncem se probudili i dinosauři na střeše Galerie Harfa. DinoPark Harfa Praha vstupuje do sezony 2019 také s dalšími úpravami a vylepšeními! Nádherné nové scény a modely dinosaurů, stejně tak i propracované dekorace připomínající druhohorní přírodu čekají od dubna na své první jarní návštěvníky. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.
Dinopark PrahaDinoPark Praha se za dobu své existence stal oblíbeným místem pro všechny odvážné a zvídavé návštěvníky. I letos se můžete vydat na dobrodružnou cestu do druhohor mezi statické i robotické modely dinosaurů v životních velikostech s množstvím dětských atrakcí a naučných stezek.

Nádherné scény a modely dinosaurů, propracované dekorace připomínající druhohorní přírodu, ale i nové dětské atrakce čekají od dubna na své první návštěvníky. Stejně jako v minulých sezónách i letos budou moci návštěvníci zavítat do 4D kina s panoramatickým filmem. Dinopark na střeše Galerie Harfa je otevřen denně od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 150 korun, pro děti 100 Kč.
 

První český dinosaurus a další novinky

BurianosaurusDinoPark Harfa Praha je prozatím jediný DinoPark, kde můžete vidět Burianosaura augustaie na vlastní oči. Pozůstatky prvního českého dinosaura byly nalezeny v roce 2003 na Kutnohorsku. Tehdy ale ještě znalosti v této oblasti nebyly natolik přesné, aby bylo možné určit, zda se jedná o dosud neznámý druh. K takovému závěru dospěli čeští odborníci až v září 2017 a pravěké zvíře pojmenovali po malíři Zdeňku Burianovi a paleontologu Josefu Augustovi. Na území České republiky byli objeveni jen dva dinosauři. Kromě burianosaura od Kutné Hory byl objeven ještě jeden masožravý dinosaurus nedaleko Brna.

Letošní rok je v DinoParku Praha plný mláďat. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři, rodinka Triceratopsů a další drobotina.

Dinopark HarfaDinoPark ale nejsou jen modely dinosaurů v životních velikostech, ale také množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Které z dětí by se nechtělo podívat na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky, v Paleontologickém hřišti odhalit ukrytou kostru pravěkého tvora, bavit se s dalšími dětmi na prolézačkách a houpadlech, nebo si udělat unikátní fotku do rodinného alba ve zdejším fotosaurovi.

Starší děti i dospělí jistě ocení virtuální realitu, díky níž se ocitnou přímo v srdci druhohor, jako by tam vyrazili na skutečný výlet! Kouknete nahoru, vidíte nebe, kouknete dolů, vidíte zem, rozhlédnete se kolem sebe a zjistíte, že jste se přenesli o mnoho milionů let zpátky, kdy se po naší planetě proháněli dinosauři a jiná obávaná stvoření. Můžete se rozhlížet do všech stran a pozorovat tuto úžasnou druhohorní scenérii jako ve skutečném světě. Jen pozor na masožravé dinosaury!
DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.