Úvod > Aktuality > Sedm kouzelných míst, kde si užijete letošní Čarodějnice
Zážitky

Sedm kouzelných míst, kde si užijete letošní Čarodějnice

  • Vydáno12. dubna 2023
Možná už přesně víte, kde si užijete letošní pálení čarodějnic, možná si necháte poradit. Portál Kudy z nudy je na poslední dubnovou noc řádně připravený a nápady se to u nás jen hemží. Vybírat můžete z klasických akcí například na Ladronce, v zooparku Zelčín, ale také na olomoucké Korunní pevnůstce, na Chvalské tvrzi v Praze či v Mayrovce u Kladna.
Najít někoho, kdo by věřil, že se právě tuto noc prohánějí povětřím čarodějnice na košťatech, by se rovnalo zázraku. Je to zkrátka svátek a příležitost k setkávání, opékání špekáčků a oblékání více či méně strašidelných kostýmů. A samozřejmě je to noc, kdy děti mohou zůstat dlouho vzhůru a užít si všelijaké hry a soutěže.
 

Nejlepší a největší čarodějnice v Praze

ČarodějniceMezi největší oslavy v Praze a možná v celém Česku patří Slet Čarodějnic na Ladronce. Ve známém parku Ladronkanejdelší osvětlenou in-line dráhou v hlavním městě se opět po roce můžete těšit na ohně, opékání buřtů a bohatý program pro všechny věkové kategorie. Začíná se v neděli 30. dubna ve 14, vstup je zdarma a můžete se těšit na bohatý doprovodný program a fantastické odpoledne plné sportu, her, skvělého jídla a jedinečné atmosféry. Určitě se budou konat čarodějnické soutěže, zazní příjemná muzika a možná přijde i kouzelník...

ČarodějniceDalším tipem z Prahy jsou Čarodějnice na Chvalské tvrzi, které budou probíhat od 14:00 do 22:00 hodin. V odpoledním programu od 14 hodin uvidíte dětská hudební, taneční i sportovní vystoupení. Zdarma bude otevřen salon pro děti s malováním na obličej, hair-stylingem a líčením pro maminky. Na děti čeká interaktivní projekt Myš a Maš, který představí pásmo autorských písní nejrůznějších hudebních žánrů od reaggae po jazz i řadu soutěží a her. Večerní program zahájí legendární bejbypunková kapela Kašpárek v rohlíku, která propojuje zábavu dětí a dospělých. Jako hlavní hvězda večera letos vystoupí všem dobře známá česká rocková kapela z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp! Vstupné je 150 korun.
 

…a čarodějnice jinde

Zoopark Zelčín zve 30. dubna na tradiční pálení čarodějnic s denním i večerním programem pro děti i dospělé. Přes den určitě přijďte na komentovaná krmení v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Od 16:00 hodin pak bude na řadě zábavný čarodějnický program s opékáním buřtů. Buřty budou k zakoupení na místě. Kostýmy jsou samozřejmě  vítány! Otevírací doba zooparku bude prodloužená od 9:00 do 22:00 hodin. Přijeďte do Zelčína a zůstaňte v zooparku až do večera!

V neděli 30. dubna 2023 se od 16:00 uskuteční tradiční pálení čarodějnic na Mayrovce. Až do 19:00 bude otevřená čarodějnická stezka pro děti a okolo sedmé večerní také dojde na zapálení ohně a volbu nejkrásnější čarodějnice. Rej bude pokračovat do 21:00 hodin. K tanci a poslechu zahraje skupina Ikaros. Ti, kdož dorazí do areálu hornického skanzenu mezi prvními dostanou buřtík zdarma.

pálení čarodějnicV Olomouci se budou čarodějnice pálit na Korunní pevnůstce rovněž 30. dubna od 14:00 hodin. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pro​ ty nejmenší je připravena dětská diskotéka, rej masek, v neposlední řadě se pak dětičky budou moci vyřádit na nejrůznějších atrakcích. Ostatní pak určitě potěší třeba Meki Tribute – koncert jako pocta Mekymu Žbirkovi a další hudební vystoupení. A společně si na závěr akce zazpíváte u ohně s doprovodem kytary. Kromě bohatého programu tu pro vás bude připraveno i skvělé občerstvení a chybět nebude ani oblíbený ohňostroj s hudbou.

čarodějnice z děčínaDesatero čarodějnických řemesel si vyzkoušíte na děčínském zámku. Na děti čeká spousta úkolů, které prověří jejich čarodějné znalosti a dovednosti. Kdo se vyučí desateru řemesel, bude odměněn. Součástí akce bude prodej občerstvení, regionálních produktů a opékání vlastních buřtů.

Tradiční pálení čarodějnic na náměstí Svobody v Bučovicích proběhne poslední dubnový den, tedy 30. 4. 2023 od 16:00 do 22:00 hodin. Přijďte si s dětmi užít spoustu zábavy na čarodějných stanovištích a zasoutěžit pod vedením animátora. Nebude chybět malování na obličej ani vyhlášení nej čarodějky a čaroděje. A nakonec bude na velké vatře upálená čarodějnice! Večer pak bude pokračovat programem pro dospělé v podobě vystoupení dua MiraBand. Vstup na akci a malování na obličej bude pro každého zdarma.

Další aktuality

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky

50 tipů na Svatováclavské slavnosti 2023: Sv. Václav a dny otevřených dveří, poutě, trhy i veteráni

Na portálu Kudy z nudy myslíme jen na vás a na nadcházející zářijový svátek! Abyste si stačili volno jak se patří naplánovat, připravili jsme na 28. 9. 2023 bohatou nálož tipů ze všech koutů Česka. Vyberete si některou ze svatováclavských slavností? Vypravit se můžete do měst, na hrady i zámky, na vinobraní, pivní slavnosti, zahradnické trhy a dokonce i turistické pochody a vodácké závody.
Zážitky

Seznamte se: české vynálezy baví, zachraňují a okouzlují svět

Používáme je každý den, jsou součástí našich životů a považujeme je za samozřejmost. Řeč je o vynálezech českých objevitelů, které odstartovaly ohromný technologický rozmach moderní doby. Čím vším Češi obohatili, pobavili a nadchli svět?
Zážitky

Seznamte se: režiséři, scénáristé, zvukaři i mistři zvláštních efektů aneb Češi ve filmu

Seznamte se na Kudy z nudy s osobnostmi českého filmu! Některé zná celý svět, o jiných jste zatím možná ještě neslyšeli. Vypravíme se za držiteli Oscara i za těmi, kteří zatím nominaci neproměnili, po stopách oblíbených českých filmů i jejich tvůrců.
Zážitky

Seznamte se: s našimi nejlepšími humoristy aneb humoru není nikdy dost

Bavte se s portálem Kudy z nudy a nejlepšími českými humoristy! Filmové komedie Jana Wericha a Zdeňka Svěráka, skvělé romány a povídky Jaroslava Haška, Karla Čapka, Zdeňka Jirotky a Karla Poláčka, kreslené vtipy a knížky Miloslava Švandrlíka, obrázky Adolfa Borna, loutky Josefa Skupy anebo rozhlasové fejetony Františka Nepila jsou tím nejlepším lékem na smutek i špatnou náladu, deštivý den anebo docela obyčejnou nudu.
Zážitky

Seznamte se: slavní fotografové, fotografické expozice a vzácná fotografie z Kynžvartu

Nicéphore Niépce, William Fox Talbot a Louis Daguerre: to jsou muži, kteří stáli u zrodu fotografických přístrojů a prvních fotografií. S řadou fotografů se seznámíte i na Kudy z nudy. Kromě nich vám představíme Kynžvartskou daguerrotypii, fotografii zapsanou na prestižním Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO Paměť světa.
Zážitky

Seznamte se: naši oblíbení hrdinové z dětství

Vraťte se na portálu Kudy z nudy se svými oblíbenými hrdiny do báječných časů dětství. Nemějte obavy, že byste je nepoznali: na papíře v časopisech, ve filmech, na divadelních jevištích i v televizi s námi žijí už pěknou řádku let. A na rozdíl od nás pořád vypadají skvěle a stejně jako dřív.
Zážitky

Česko ve filmu: horory po česku aneb pojďte se s námi bát

Podobně jako v Americe můžete podniknout dobrodružný výlet do státního parku Seneca Creek, kde se natáčel kultovní horor Záhada Blair Witch, portál Kudy z nudy zve na procházky po stopách temných českých snímků. Připomenete si s námi film Spalovač mrtvol anebo děsivé pohádky režiséra Juraje Herze, seriály z Krušných hor, Kladivo na čarodějnice anebo Čarodějova učně, temnou pohádku Karla Zemana?
Zážitky