Úvod > Aktuality > Sedm kouzelných míst, kde si užijete letošní Čarodějnice
Sedm kouzelných míst, kde si užijete letošní Čarodějnice
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Sedm kouzelných míst, kde si užijete letošní Čarodějnice

  • Vydáno20. dubna 2022
Možná už přesně víte, kde si užijete letošní pálení čarodějnic, možná si necháte poradit. Portál Kudy z nudy je na poslední dubnovou noc řádně připravený a nápady se to u nás jen hemží. Vybírat můžete z klasických akcí například na Ladronce, v zooparku Zelčín, ale také na olomoucké Korunní pevnůstce či v zahradnictví Lapy v Havířově.
Najít někoho, kdo by věřil, že se právě tuto noc prohánějí povětřím čarodějnice na košťatech, by se rovnalo zázraku. Je to zkrátka svátek a příležitost k setkávání, opékání špekáčků a oblékání více či méně strašidelných kostýmů. A samozřejmě je to noc, kdy děti mohou zůstat dlouho vzhůru a užít si všelijaké hry a soutěže.
 

Nejlepší a největší čarodějnice v Praze

ČarodějniceMezi největší oslavy v Praze a možná v celém Česku patří Slet Čarodějnic na Ladronce. Ve známém parku Ladronkanejdelší osvětlenou in-line dráhou v hlavním městě se opět po roce můžete těšit na ohně a opékání buřtů, koncerty, divadla, sportovní aktivity a umělecké dílny. Začíná se v sobotu 30. dubna ve 14, vstup je zdarma a doprovodný program tradičně hýří nápady – chystají se například čarodějnické soutěže pro malé, velké, ale i čtyřnohé miláčky o hodnotné ceny, kouzelnické show a sportovní vyžití. Chybět nebudou pokrmy a lektvary kouzelných chutí pro začínající i pokročilé čaroděje a čarodějnice.

ČarodějniceDalším tipem z Prahy jsou Čarodějnice na Chvalské tvrzi, které budou probíhat od 14:00 do 22:00 hodin. V odpoledním programu od 14 hodin uvidíte dětská hudební, taneční i sportovní vystoupení. Zdarma bude otevřen salon pro děti s malováním na obličej, hair-stylingem a líčením pro maminky. Nebudou chybět hry a kouzlení na pódiu s Kamilem Burdou. Na děti čeká prvotřídní koncert kapely Bombarďák plný legrace, tancování i interakce s publikem, při kterém se nebudou nudit ani dospěláci. Večerní program otevře vystoupení kapely The Rockset s programem Roxette Tribute band hrající jak v českých tak i zahraničních vodách. A jako hvězda večera zazáří legendární hudební skupina v čele s Radkem Pastrňákem s hity, které nenechají v klidu žádného fanouška, to jsou legendární Buty! Vstupné je 70 korun.
 

…a čarodějnice jinde

Zoopark Zelčín zve 30. dubna na tradiční pálení čarodějnic s denním i večerním programem pro děti i dospělé. Pobaví vás skupiny historického šermu, živá i  reprodukovaná hudba, soutěže pro děti, malování obličejů a samozřejmě zapálení hranice a opékání buřtů. Otevírací doba zooparku bude prodloužená od 9:00 do 22:00. Doprovodný program startuje v 16:00 hodin. Buřty bude možné zakoupit v místním občerstvení.

V sobotu 30. dubna 2022 se od 17:00 uskuteční tradiční pálení čarodějnic na Mayrovce. Od 17:00 do 19:00 bude otevřená čarodějnická stezka pro děti a okolo sedmé večerní dojde na zapálení ohně a volbu nejkrásnější čarodějnice. Díky podpoře obce Vinařice budou pro děti špekáčky zdarma!

pálení čarodějnicV Olomouci se budou čarodějnice pálit na Korunní pevnůstce 30. dubna od 16:00. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pro​ ty nejmenší je připravena dětská diskotéka, rej masek, v neposlední řadě se pak dětičky budou moci vyřádit na nejrůznějších atrakcích. Ostatní pak určitě potěší třeba koncert známé slovenské kapely No Name a další hudební vystoupení. A společně si na závěr akce zazpíváte u ohně s doprovodem kytary. Kromě bohatého programu tu pro vás bude připraveno i skvělé občerstvení a chybět nebude ani oblíbený ohňostroj s hudbou.

čarodějnice z děčínaPálit čarodějnici budou také v Havířově, konkrétně v Zahradnictví Lapy. Slavnost začne ve 14:00 sázením bylinek, kreslením na květináče a truhlíky. Děti se naučí jak takové bylinky zasadit a po práci zažijí legraci. Zjistí, jak vypadá bagr, co je to traktor nebo třeba sekačka na trávu. Soutěž v čarodějnickém slalomu vyvrcholí zažehnutím ohně a pálením čarodějnice. Na ty co přijdou v převleku, bude čekat malé překvapení.

Desatero čarodějnických řemesel si vyzkoušíte na děčínském zámku. Na děti čeká spousta úkolů, které prověří jejich čarodějné znalosti a dovednosti. Kdo se vyučí desateru řemesel, bude odměněn. Součástí akce bude prodej občerstvení, regionálních produktů a opékání vlastních buřtů.