ÚvodAktualityNejlepší a největší čarodějnice – přehled kouzelných míst, kde si užijete letošní čarodějnice
Zážitky

Nejlepší a největší čarodějnice – přehled kouzelných míst, kde si užijete letošní čarodějnice

  • 18. dubna 2024
Možná už přesně víte, kde si užijete letošní pálení čarodějnic, možná si necháte poradit. Portál Kudy z nudy je na poslední dubnovou noc řádně připravený a nápady se to u nás jen hemží. Pojďte se podívat na pár tipů, kde nebude o zábavu nouze. Některé akce se konají již o víkendu před čarodějnicemi.
Najít někoho, kdo by věřil, že se právě tuto noc prohánějí povětřím čarodějnice na košťatech, by se rovnalo zázraku. Je to zkrátka svátek a příležitost k setkávání, opékání špekáčků a oblékání více či méně strašidelných kostýmů. A samozřejmě je to noc, kdy děti mohou zůstat dlouho vzhůru a užít si všelijaké hry a soutěže. Vždyť další den máme státní svátek a tedy volný den. 
 

Nejlepší a největší čarodějnice v Praze

ČarodějniceMezi největší oslavy v Praze a možná v celém Česku patří Slet čarodějnic na Ladronce. Ve známém parku Ladronkanejdelší osvětlenou in-line dráhou v hlavním městě se opět po roce můžete těšit na ohně, opékání buřtů a bohatý program pro všechny věkové kategorie. Začíná se v úterý 30. dubna ve 13 hodin, vstup je zdarma a můžete se těšit na bohatý doprovodný program a fantastické odpoledne plné sportu, her, skvělého jídla a jedinečné atmosféry. Letos vystoupí Michal Kavalčík, známý také jako Ruda z Ostravy, populární česká pop-rocková kapela UDG či zpěvák Jakub Ondra. Malé děti jistě potěší kouzelník. Program je naplánovaný do 21. hodiny.

Tipy na čarodějnice v Praze
 

Čarodějnice v Olomouci a Brně

pálení čarodějnicV Olomouci se budou čarodějnice pálit na Korunní pevnůstce rovněž 30. dubna od 16:00 hodin. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pro​ ty nejmenší je připravena dětská diskotéka, rej masek, v neposlední řadě si děti si přijdou na své u Tlapkové mise, zábavním pásmu s postavami z oblíbeného seriálu, jsou pro ně připraveny i soutěže o ceny, svoji zručnost si budou moci vyzkoušet v našich dílničkách. Hlavní večerní program nabídne akustický koncert skupiny Slza a to ve 20:30. Závěr večera bude patřit kytaře u ohně. Děti do 140 cm mají vstup zdarma, ostatní v předprodeji mohou koupit lístek za 100/200 Kč. 

V Brně čarodějnicemi bude žít Špilberk. Potřetí se tu bude 30. dubna konat zábavné odpoledne a večer pro děti i dospělé. Začíná se v 15 hodin na dělovém bastionu a západní kurtině. Pro děti budou připraveny soutěže, všichni jistě ocení občerstvení včetně tradičního opékání špekáčků. Atmosféru dotvoří folklorní soubory. Největší vatra v Brně pak bude zapálena ve 20 hodin. Vstupné je 50 Kč (dítě v kostýmu zdarma). 
 

Čarodějnice na zámcích

Již 27. dubna můžete vyrazit na zámek Horní Libchava, kde od 16 hodin se budou konat čarodějnice. Děti ocení dílničky, pohádku, dospělí zase opékání buřtů a společně pak mohou sledovat zapálení velké vatry, které je na plánu okolo 19 hodin. 


čarodějnice z děčínaNa děčínském zámku si na 27. dubna připravili Stezku čarodějnických dovedností. Naučíte se kouzlit, létat na koštěti, poznávat jedovaté bylinky a vařit lektvary. Šikovným čarodějnickým učňům bude uděleno zvláštní vysvědčení. Součástí akce bude prodej občerstvení, regionálních produktů a opékání vlastních buřtů. Vstupné na stezku je 100 Kč.
 

Čarodějnice mezi zvířaty aneb pálení v zoo

K oslavám posledního dubnového dne se přidává i Zoo Plzeň. Pokud 30. dubna od 14 hodin přijde do areálu v čarodějnickém kostýmu, máte vstupné zdarma. Čarodějnické odpoledne na statku Lüftnerka startuje v 15 hodin, kdy se očekává velký čarodějnický sraz. Na programu je volba miss čarodějnice, strašidelná naučná stezka, pohádkové hry a opékaní špekáčků. 


Zoopark Zelčín zve 30. dubna na tradiční pálení čarodějnic s denním i večerním programem pro děti i dospělé. Od 16:00 hodin bude na řadě zábavný čarodějnický program s opékáním buřtů. Kostýmy jsou samozřejmě  vítány. Letos se poprvé bude volit miss čarodějnice. 
 

Čarodějnice ve skanzech

Než vypuknou čarodějnice, můžete v neděli 28. dubna vyrazit do Muzeum lidových staveb Kouřim. Od 10 do 16 hodin je zde připraven program Před Filipojakubskou nocí. Těšit se můžete na prohlídky muzea s vyprávěním o lidové magii, pověrách a tradici čarodějnic s ředitelem muzea Vladimírem Rišlinkem a divadelními scénami souboru Mrsťa Prsť, dále budou po celý den například dílny na zhotovení píšťalek z bezu černého a z vrbových proutků, či vyprávění o bylinkách. 

Tradiční pálení čarodějnic na Mayrovce se chystá 30. dubna od 16 do 21 hodin. Až do 19:00 bude otevřená čarodějnická stezka pro děti a okolo sedmé večerní také dojde na zapálení ohně a volbu nejkrásnější čarodějnice. Rej bude pokračovat do 21:00 hodin. K tanci a poslechu zahraje v hornickém skanzenu skupina Ikaros. 
 

Další tipy na čarodějnice

Další aktuality

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: 26. Dobývání Curie Vitkov, Den s Horskou službou 2024, Pekařská sobota ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, Slavnost chleba v Lenoře 2024, Za pohádkou na Zubačku. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
15. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (20.7. – 21.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Josefkol 2024 – sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického, Slavnosti regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, Veselokopecký jarmark, Keltská noc 2024 v Plumlově, Baroko na Bylinkovém panství Rochlov. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
15. červenec 2024 7:00
Zážitky

Léto jako z westernu: tipy, kde potkat kovboje, indiány a rýžovat zlato

Máte rádi vůni koní a chytat býčky do lasa nebo zkusit rýžovat zlato bylo vždycky vaším snem? Pak se vydajte poznat chuť Divokého Západu. A nemusíte balit na dalekou cestu, ani kupovat lístky na zaoceánský parník, jako naši předci. Stačí jen nasednout do vlaku nebo auta a vyrazit za některým z našich tipů. Zamířit můžete do westernových městeček, na ranče i do indiánských vesnic. Seznámit se můžete i se životem v koňském sedle a posláním Pony Expressu.
13. červenec 2024 6:00
Zážitky

V létě do kina? Pak jedině do letního!

Je škoda trávit letní večery pod střechou, nechte se proto vylákat do letních kin. Některá mají předlouhou tradici, jiná patří mezi nováčky, ale jedno mají společné: pod hvězdami vás čeká umění, zábava i pravá filmová noční romantika. Někde se promítá denně, jinde jen jediný den v týdnu anebo jen několik večerů během léta. Na podrobné programy letních kin sice místo nemáme, ale to podstatné v následujícím přehledu rozhodně najdete!
10. červenec 2024 10:00
Zážitky

České značky: Dino, Walachia, Fatra, Makura a další výrobci dětských hraček

Rádi navštěvujete muzea hraček a milujete stavebnice, panenky, Igráčky, vláčky, domečky pro panenky, plyšáky, autodráhy, stolní hry a další hračky? Na Kudy z nudy vám představíme známé firmy a nejznámější výrobce českých hraček. Řečeno společně se slavnými medvědy od Kolína: pojďte, budeme si hrát!
9. červenec 2024 11:40
Zážitky

České značky: Alza, Heureka, Slevomat, Mall, Rohlík a další velké e-shopy

Když chcete koupit zájezd, zážitek, outdoorové a sportovní vybavení, kolo anebo lyže, vydáte se do kamenných obchodů nebo na internet? Na internetu pravidelně nakupuje více než polovina Čechů a obliba nákupů přes e-shopy stále stoupá. Seznamte se na Kudy z nudy s největšími hráči na trhu e-commerce!
9. červenec 2024 1:36
Zážitky

Užijte si letní zážitky s vědou, které nikdy neomrzí!

Oblíbená science centra, hvězdárny a planetária chystají na léto řadu novinek i poutavý program pro malé i velké návštěvníky. Na cestu za poznáním se mohou lidé vydat v Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Hradci Králové a v Olomouci. Všude tam nebude mít nuda šanci!
7. červenec 2024 12:04
Zážitky