Úvod > Aktuality > Desátý ročník festivalu Arts&film odstartuje v Telči už ve čtvrtek
Devátý rocník festivalu Arts&film odstartuje v Telci už ve ctvrtek
"> Devátý rocník festivalu Arts&film odstartuje v Telci už ve ctvrtek "> Soutežní snímky jsou tradicne zamereny na výtvarné umení ve všech oblastech a oborech
Kultura

Desátý ročník festivalu Arts&film odstartuje v Telči už ve čtvrtek

  • Vydáno9. června 2014
O úspěch na desátém ročníku filmového festivalu o umění Arts&film 2014 v Telči bude letos usilovat mnoho filmů z evropských zemí. Přehlídka filmů o umění bude trvat od čtvrtka 12. do soboty 14. června.

Arts&film TelčTradičním hostem a zároveň garantem festivalu Arts&film bude režisér Vojtěch Jasný.  Soutěžní snímky jsou tradičně zaměřeny na výtvarné umění ve všech oblastech a oborech, architekturu, design, hudbu, tanec, divadlo a mladou studentskou tvorbu.

Organizátoři spolupracují s jihlavskou uměleckoprůmyslovou školou, sklářskou firmou z Janštejna na Jihlavsku a telčským pracovištěm Národního památkového ústavu.

Tradiční odborné přednášky, semináře a část soutěžních projekcí se letos uskuteční v sídle památkářů v Lannerově domě. Další projekce diváci zhlédnou v budově radnice

Po dobu konání festivalu uvidíte také tři výstavy. V Galerii Hasičský dům bude připravena výstava Pocta Telči od Viktora Zakrynycny. Radnice nabídne malby studentů Základní umělecké školy Telč s názvem Až přijde kocour. Věž sv. Ducha připraví výstavu Jan Křen – Obrazy, Keramika a design Střední uměleckoprůmyslové školy Bechyně.

Doprovodný program festivalu nabídne návštěvníkům kromě koncertů mimo jiné možnost naživo zhlédnout některé televizní pořady nebo barmanskou ohnivou show. Osobnostmi letošního festivalu jsou Alena Zárybnická, Aleš Cibulka, Iveta Toušlová a Jan Budař.