Úvod > Aktuality > Dětský bezpečnostní den "Praha dětem" nabídne poučení i zábavu
Dětský bezpečnostní den "Praha dětem" nabídne poučení i zábavu
">
Zážitky

Dětský bezpečnostní den "Praha dětem" nabídne poučení i zábavu

  • Vydáno31. srpna 2013
Na Václavském náměstí se 1. září můžete zůčastnit speciálního dětského dne zaměřeného na bezpečnost nejmenších v silničním provozu i při volnočasových aktivitách. Součástí programu je také bohatý kulturní program. Děti se třeba dozví jak poskytnout první pomoc v případě úrazu, jakým způsobem vést první pomoc a mnoho dalších praktických a užitečných věcí, třeba o bezpečnosti v silničním provozu nebo v celoročních volnočasových aktivitách.
Kromě zábavně edukativního programu vás čeká  také bohatý doprovodný program – soutěže, sportovní, taneční a herecká vystoupení profesionálních umělců, ale i začínajících umělců z řad dětí a mládeže z dětských domovů.

Hlavním tématem, na které chce projekt Bezpečnost dětí a mládeže upozornit, je právě bezpečnost dětí a mládeže v silničním provozu (v autě jako spolucestující i za volantem, v pozici chodce, na kole či kolečkových bruslích). Upozornit na možnosti aktivní i pasivní ochrany a důležitost preventivního působení chtějí organizátoři i u dalších témat, kterými jsou celoroční volnočasové aktivity, bezpečnost dětí a mládeže ve vazbě na životní prostředí či zdravotní péče, první pomoc a bezpečný vývoj mládeže.

Šestihodinový program dětem nabídne také možnost setkání s profesionály z řad policie, hasičů i záchranné služby, rodiče i děti se tak budou moci zblízka seznámit s uniformami, způsoby jejich práce i komunikace. Do budoucna jsou ve vybraných městech po celé České republice plánovány i další dny Bezpečnosti dětí a mládeže, vždy s akcentem na problematiku typickou pro daný region nebo roční období, v němž bude akce organizována.
Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze – symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.