Úvod > Aktuality > Děti z telčských základních škol provádějí na zámku
Děti z telčských základních škol provádějí na zámku
">
Kultura

Děti z telčských základních škol provádějí na zámku

  • Vydáno6. června 2011
V měsíci červnu se na státním zámku Telč mohou návštěvníci dopoledních prohlídek setkat s dětskými průvodci. Na prohlídkové trase A – renesanční sály je budou provázet vybraní žáci telčských základních škol, kteří se naučili část průvodcovských textů. Svými výkony se budou snažit nejen zaujmout návštěvníky zámku, ale také uspět v soutěži o nejlepšího dětského průvodce, ve které na ně čekají zajímavé ceny.
Státní zámek Telč a NPÚ – územní odborné pracoviště v Telči připravili ve spolupráci se základními školami v Telči již třetí rok dětských průvodcovských prohlídek. První spolupráce tohoto typu vznikla už v roce 2009, kdy žáci základní školy ze Strmilova v rámci svého školního výletu prováděli jeden na zámku v Telči. V minulém roce rozšířilo průvodcování dějepisné znalosti žáků 8. a 9. Tříd ZŠ Masarykova v Telči. V letošním roce se k ZŠ Masarykova přidala i druhá základní škola z Telče, ZŠ v ulici Hradecká, přesněji její žáci, kteří navštěvují kroužek "Mladý historik".

Žáci základních škol nahradí dospělé průvodce v některých prostorách prohlídkové trasy A, přesněji v přízemí starého hradu, Divadelním sále, Africkém sále, Rytířském a Zlatém sále. Kromě naučení se průvodcovského textu absolvují všichni dětští průvodci dopolední seminář o historii, který pro ně připravili zaměstnanci ÚOP NPÚ Telč.

S dětskými průvodci se můžete na zámku setkat v červnu vždy v dopoledních hodinách. Žáci ZŠ Masarykova budou provádět na trase A ve dnech 7.-9. 6. a 14.-16. 6. 2011, žáci ZŠ Hradecká zahájili své průvodcování už na Den dětí 1.6. 2011 a dne 2.6. Dále se s nimi budete moci potkat 21. 6. a 22. 6. 2011.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.