Úvod > Aktuality > Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Léto v Dětenicích patří dětem i středověké krmi

Vydáno 19. července 2019 Památky
V sobotu 20. července 2019 se v Dětenicích chystá Středověký Food Festival! Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program a především středověké pochoutky letos inspirované Franckou říší, Barbarským severem i koloniální Indií. Kromě toho je zámek Dětenice otevřen po celé prázdniny v úterý, středu, čtvrtek a pátek zcela zdarma, a to včetně oběda nebo večeře!
děteniceZámecký resort Dětenice připravil pro své návštěvníky jedinečnou akci na celé prázdniny a to - Dětenice dětem o prázdninách vždy od úterý do pátku! Děti do 15 let v doprovodu platících dospělých (1 dítě – 1 dospělý, 2 děti – 2 dospělí, 3 děti – 3 dospělí) mají všechny vstupy na zámek, do pivovaru i na rytířský turnaj zcela zdarma.


A ještě k tomu zdarma také oběd či večeři - kuřecí steak ze stehýnka na grilu s ½ pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou! Bonusem je ještě vstupné na středověký program od 19 hod ve zdejší vyhlášené Středověké krčmě (1x oběd zdarma pro 1 dítě v případě, kdy si 1 dospělý objedná oběd také pro sebe).
 

Středověký Food Festival

středověkJiž 4. ročník Středověkého Food Festivalu se spoustou zábavy a skvělého jídla vypukne tuto sobotu 20. července 2019 v zámeckém parku! Letošním tématem je Francká říše, Barbarský sever a koloniální Indie... na co všechno se můžete těšit? Pro děti je připravený kolotoč, střelnice, vystoupení sokolníka s dravými ptáky i malování na obličej.

Dospělí určitě více ocení Rytířské klání, tanečnici, středověkou kapelu, Aperol bar, Champagne bar a spoustu sudů domácího dětenického piva, které nemůže chybět.

StředověkZ jídel nemůže chybět opékané celé divoké i domácí čuně, kuří hnátky, jehněčí klobásky, uzený kapr, srdíčka, jazyky, opravdový Maďarský gulášek, houbový Kuba, domácí bramboráky, kysané zelí, domácí uzené, staročeské lokše s povidly, domácí koláčky, ovocné knedlíčky, a spostu dalších dobrot!

Food festival se bude konat v Zámeckém parku. Návštěvníci si mohou přinést či půjčit deky a piknikovat na trávě. A nezapomeňte doma své mazlíčky, vstup se psy je povolen! Vstupné na festival je 50 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma.

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.