Úvod > Aktuality > Dětenice ani v zimě nespí
Dětenice ani v zimě nespí
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Dětenice ani v zimě nespí

  • Vydáno31. ledna 2022
I v zimních měsících se můžete vydat do Zámeckého resortu Dětenice. V sobotu se zde pravidelně konají prohlídky zámku. K vidění je toho spousta: unikátní sbírka zbraní Maltézských rytířů, rozsáhlá kolekce loveckých trofejí, krásně zařízené komnaty, vzácné kusy nábytku... Přijít můžete i na prohlídky s ochutnávkou dětenického piva.
zámekDěteniceZámecký resort Dětenice se nachází v Českém ráji, pouhých 65 km od Prahy. V areálu na vás i v lednu čeká prohlídka barokního zámku a pivovaru nebo program Středověk na vlastní kůži, při němž ochutnáte české speciality ve vyhlášené Středověké krčmě, první svého druhu na světě.

Při prohlídce zámku Dětenice je možné spatřit čtrnáct plně zařízených pokojů a nástěnné malby, barokní a rokokové štuky. V sobotu si ale přijdou na své děti – čeká na ně humorně laděná prohlídka zámku se zdější čarodějnicí, která jim povypráví o historii zámku. Klasické prohlídky zámku se konají každou neděli od 11:00 do 17:00 hodin, každou lichou hodinu. Prohlídky s ochutnávkou dětenického piva probíhají o víkendu od 10 do 18 hodin, každou sudou hodinu.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. A nejen dámám chutná dětenické pivo lásky, které se vaří v místním pivovaru. Středověký program aneb Středověk na vlastní kůži probíhá denně celoročně od 19 do 22 hodin. Své umění vám předvede fakír se svým hadem, dech se vám zatají při velkolepé ohňové show, souboje těžkooděnců, nechte se vtáhnout do dějě a zapomeňte na jednadvacáté století. Na Středověk na vlastní kůži je nutná rezervace předem. Rezervaci uděláte snadno na webových stránkách Resortu Dětenic. Středověká krčma bez programu je příchozím otevřena celoročně od 11 do 24 hodin.
Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.