Úvod > Aktuality > Dětenice ani v zimě nespí

Dětenice ani v zimě nespí

Vydáno 18. ledna 2019 Památky
I v zimních měsících se můžete vydat do Zámeckého resortu Dětenice. V sobotu se zde pravidelně konají prohlídky zámku. K vidění je toho zde spousta: unikátní sbírka zbraní Maltézských rytířů, rozsáhlá kolekce loveckých trofejí, krásně zařízené komnaty, vzácné kusy nábytku... Nově můžete přijít na prohlídky s ochutnávkou dětenického piva.
zámekDěteniceZámecký resort Dětenice se nachází v Českém ráji, pouhých 65 km od Prahy. V areálu na vás i v lednu čeká prohlídka barokního zámku a pivovaru nebo program Středověk na vlastní kůži, při němž ochutnáte české speciality ve vyhlášené a první Středověké krčmě svého druhu na světě.

Při prohlídce zámku Dětenice  je možné vidět čtrnáct plně zařízených pokojů a nástěnné malby, barokní a rokokové štuky. Klasické prohlídky zámku se konají o víkendu od 11:00 do 17:00 hodin, každou lichou hodinu. Zbrusu nové prohlídky s ochutnávkou dětenického piva probíhají od 10 do 18 hodin, každou sudou hodinu.

Na rodinném výletě v Dětenicích se velmi dobře občerstvíte a najíte ve středověké krčmě. A nejen dámám chutná dětenické pivo lásky, které se vaří v místním pivovaru. Středověký program aneb Středověk na vlastní kůži probíhá denně celoročně od 19 do 22 hodin. Středověká krčma je otevřena celoročně od 11 do 24 hodin.
Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.