Úvod > Aktuality > Deštné přeje romantikům i milovníkům zimního adrenalinu
Skicentrum Deštné láká návštevníky nejen lyžarským areálem a atraktivním nocním lyžováním
"> Skicentrum Deštné láká návštevníky nejen lyžarským areálem a atraktivním nocním lyžováním "> Lyžovat mužete ve vzájemne propojených areálech na jeden skipas "> Budete-li po nárocném dni na cerstvém vzduchu promrzlí, zahrejte se jako za starých casu
Životní styl

Deštné přeje romantikům i milovníkům zimního adrenalinu

  • Vydáno30. ledna 2015
Vypravíte-li se do Deštného, jednoho z největších lyžařských středisek Orlických hor, budete mile překvapeni. Nejen, že si zde skvěle zalyžujete, ale můžete zde zažít zcela originální zážitky jako je jízda na dobových rohačkách, romantická projížďka se psím spřežením nebo netradiční wellness procedury jako jsou aromakoupele v dřevěné kádi.
LyžařiSkicentrum Deštné láká návštěvníky nejen lyžařským areálem a atraktivním nočním lyžováním, ale vyhlášený je také nepřehlédnutelným Your Gravity parkem, který je řazen mezi jedny z nejlepších a nejprogresivnějších snowparků v ČR. Deštné je tak rájem i pro vyznavače freestyle lyžování a snowboardu. Skicentrum se rozkládá přímo u hlavní komunikace, takže parkoviště, autobusové zastávky, restaurace, ale i půjčovny, kde si zapůjčíte veškeré sportovní vybavení, najdete pohodlně v bezprostřední blízkosti sjezdovek.

Lyžovat můžete ve vzájemně propojených areálech na jeden skipas. Vybírat lze z celkem šesti sjezdovek, na které vás vyveze sedm vleků nebo sedačková lanovka, která vám poskytne daleké široké výhledy k Šerlichu a hřebenům Orlických hor. Letošní novinkou je nejen nové aprésové občerstvení, ale také přesunutí snowparku do areálu Marta II, což sebou nese mimo jiné luxusní šířku pro lyžování ve spodní části modré Turistické sjezdovky, kde byl snowpark doposud, a především pak fantastické možnosti spojeného s jeho rozšířením.

SjezdovkaZpestřením pro malé lyžaře je zábavná dětská dráha, kterou tvoří nenáročné vlny, klopené zatáčky a lemují různé pohádkové postavičky. Součástí areálu je také velmi kvalitní lyžařská škola, která disponuje hned dvěma dětskými hřišti. Jedno je určeno především pro výuku s instruktory a druhé je otevřené veřejnosti. Zde si žáci vyzkouší své dovednosti ještě před tím, než vyrazí na opravdovou sjezdovku. V areálu školy je také vyhřívaný stan, kde se mohou rodiče i děti v případě potřeby ohřát. Děti se vyřádí při pekáčování nebo sáňkování na volně přístupných a pro tyto účely upravovaných svazích.

Po lyžování do sauny nebo za pec!

Teplý šálekBudete-li po náročném dni na čerstvém vzduchu promrzlí, zahřejte se jako za starých časů pěkně u pece. Skvělé zázemí v blízkosti skicentra vám se vším všudy poskytne například Penzion Kozí Chlívek. Stylová a nekuřácká restaurace penzionu vás nadchne na první pohled. Krásný dřevěný interiér a kachlová kamna dokreslí jedinečnou staročeskou atmosféru. Obdivovat se budete nejen spoustě věcí a věciček z dob našich pra a prababiček, ale i řadě detailů, díky kterým se zde budete cítit jako doma. Na jídelním lístku najdete tradiční staročeské pokrmy, receptury našich babiček na výborné pečené dobroty až po originální sušenky.

Další příjemný zážitek na vás čeká na okraji Deštného v hotelovém komplexu Alfa resortu, který je tak ideálním místem pro rodiny s dětmi i firemní akce. Součástí hotelu jsou také horské apartmánové chaty, které zaručují naprostý klid, pohodlí a ničím nerušené soukromí, ale zároveň snadnou dosažitelnost všech hotelových služeb. Teplo domova navodí i krbová kamna, která jsou součástí každé chaty. Relaxovat zde můžete třeba se šampaňským ve vyhřívané venkovní kádi, otužovat se ve vnitřní či venkovní sauně, nebo si zaplavat ve vyhřívaném  bazénu s panoramatickým výhledem na hřeben Orlických hor. Ke sjezdovkám vás zdarma a pohodlně doveze skibus přímo od hotelových dveří a cca 200 m od areálu můžete vyrazit na upravované běžecké trasy.
Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice. Celá oblast je protkaná hustou sítí pěších, cyklo i lyžařských tras.

Restaurace a penzion Kozí chlívek v Deštném v Orlických horách

Restaurace a penzion Kozí chlívek v Deštném v Orlických horách

Rodinný penzion a restaurace Kozí chlívek se nachází v centru obce Deštné v Orlických horách. V penzionu naleznete krásné zázemí restaurace s vůní české a staročeské domácí kuchyně, kterou obklopují nádherné Orlické hory.

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich (1027 m) leží v hlavním hřebenu Orlických hor. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Orlických hor. Původně zde stávala horská osada Schierlichhäuser, která vznikla koncem 17. století.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.