Úvod > Aktuality > Devátý ročník mezinárodního festivalu designSUPERMARKET startuje za necelý týden
Devátý ročník mezinárodního festivalu designSUPERMARKET startuje za necelý týden
"> "> Ozveny módního festivalu FASHIONCLASH predstaví kolekce holandských autoru "> Soucástí designSUPERMARKETU jsou výstavy, workshopy i prednášky
Zážitky

Devátý ročník mezinárodního festivalu designSUPERMARKET startuje za necelý týden

  • Vydáno5. prosince 2015
Kafkův dům u Staroměstského náměstí na čtyři dny obsadí jedinečná prodejní přehlídka toho nejlepší z mladého designu za uplynulý rok. Představí se sto designérů a autorských projektů z Čech a také hosté z Izraele, Slovinska, Slovenska a Maďarska. Těšit se můžete na oblasti jako jsou produktový a módní design, šperk, ilustrace a grafický design. Součástí akce je také bohatý doprovodný program, v rámci kterého proběhnou přednášky, výstavy a večírky.
designSUPERMARKET je mezinárodní festival současného designu v Praze. Od roku 2007 dává příležitost nastupující generaci umělců vystavit a prodat svou nezávislou tvorbu. Letošní 9. ročník se uskuteční od 10. do 13. prosince v Kafkově domě v těsném sousedství Staroměstského náměstí.
 

SHOWROOM, místo s tím nejlepším na prodej 

Designérské kousky jednotlivých autorů najdete na SHOWROOMU, prodejní přehlídce, která je hlavní programovou náplní festivalu. Stovka českých i světových značek představí kolekce oblečení včetně dětského, pánských i dámských módních doplňků, hodinek, obuvi, šperků, diářů i bytových doplňků.
 

Co vše nabídne Kafkův dům?

designSUPERMARKET 2015 s podtitulem „Nový design českých Vánoc. Vánoce českého designu“ vedle nákupů a předvánoční atmosféry přináší také odborné přednášky a výstavy designu. Budou to například: vlastní kurátorský projekt mapující příběhy tvůrců a děl současného evropského designu European Design Stories, představení designérů z prestižního nizozemského festivalu Fashionclash a fashion talk s jeho kurátory. Dále přednáška světově úspěšné izraelské návrhářky Danit Peleg, která jako první vytvořila módní kolekci pomocí domácí 3D tiskárny a exkluzivně na designSUPERMARKETU ji představí poprvé v Praze. Tradiční součástí akce bude také designSUPERMARKET knihkupectví, kde se objeví knihy a magazíny zaměřené zejména na umění, design, módu, architekturu a esteticky hodnotné knihy pro děti.
 
Gastro & meeting point v posledním patře Kafkova domu poskytne prostor pro příjemné zastavení a odpočinek třeba u moučníku a kávy z Bistro Café, které provozuje populární Bistro 8. Po skončení prodejní doby festivalu bude následovat večerní program v podobě večírků s lokálními hudebními projekty a djs. Novinkou pro letošní festival je pop-up koktejl bar po 18 hodině.

designSUPERMARKET můžete navštívit ve čtvrtek mezi 12. a 22. hodinou, v pátek a v sobotu od 10 do 22 hodin a v neděli od 10 do 18 hodin. Základní vstupenka na celé čtyři dny vás vyjde na 130 korun, děti do 12 let mají vstupné zdarma.

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.