Úvod > Aktuality > Designová stezka provede návštěvníky uličkami českého designu
Museum Kampa - objevte sbírky umení 20. století
"> Museum Kampa - objevte sbírky umení 20. století "> DOX - centrum soucasného umení Praha "> Fox Gallery - místo, kde umení žije
Kultura

Designová stezka provede návštěvníky uličkami českého designu

  • Vydáno17. září 2014
Pražský designový podzim nabídne vedle tria známých akcí (Unique Fashion Week, Architecture Week a Designblok) také možnost navštívit řadu galerií, studií, muzeí a dalších míst spojených s designem. Dohromady tvoří Designovou stezku a díky festivalu Meet Czech Design na ní milovníci umění významně ušetří na vstupném.

Designová stezka provede návštěvníky uličkami českého designuDesignová stezka je dobrou příležitostí, jak se postupně seznámit s českým designem a objevit jeho hravost a krásu. Za myšlenkou propojit místa, která jsou s designem spojená, stojí festival Meet Czech Design pořádaný agenturou CzechTourism. Pražská část putovního festivalu s podtitulem Pavučina designu se koná od 8. září do 19. října 2014.

Mezi nejlákavější zastávky Designové stezky patří Muzeum hlavního města Prahy či ZOO Praha. Osobnější formou se pak účastníci Designové stezky mohou s uměním setkat v celé řadě galerií, jejichž seznam naleznou na stránkách festivalu www.meetczechdesign.cz.

Aby se cesta po Designové stezce stala komukoliv dostupnou, existuje tzv. Design pas, který držiteli zajistí zvýhodněné vstupné na jednotlivých zastávkách stezky. Design pas je přitom zcela zdarma a lze ho získat velice snadno. Stačí se registrovat na webu Meet Czech Design a Design pas si vyzvednout buď na některém z Infopointů, které budou součástí větších akcí v rámci festivalu Meet Czech Design nebo v informačním centru CzechTourism na Staroměstském náměstí, či na Vinohradské třídě.

Díky Design pasu mají možnost návštěvníci Zoo Praha zakusit kouzlo zvířecí říše za poloviční cenu. V Centru současného umění DOX zaplatí vstupné 1+1 zdarma stejně jako v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a Museu Kampa. Zcela zdarma nabízí vstup s Design pasem Galerie Vernon a Morna – galerie mladých umělců. Také ostatní zastávky design stezky nabízí mnoho zajímavých slev a akcí.
Majitelé Design pasů se kromě Designové stezky mohou vydat i na další místa Pavučiny. V září proběhl Fashion Week, začíná Architecture Week a v říjnu se přidá výstava Mladí a úspěšní. Vrcholem pražské části festivalu Meet Czech Design bude tradiční Designblok, který je největší a nejprestižnější akcí svého druhu ve střední Evropě.

Designová stezka v Praze zahrnuje: Galerie Polagraph, Leica Gallery Prague, Galerie Budoart, Galerie Idea, Galerie Domino Praha, Fox Gallery, Muzeum hlavního města Prahy, Polansky Gallery, Boho Pop Up Store, Galerie Vernon, Galerie Školská 28, Entrance Gallery, Galerie Domino Praha, Mánesova 54, Zoo Praha.

Galerie Vernon na pražském Smíchově

Galerie Vernon na pražském Smíchově

Galerie Vernon založená v roce 2001 Monikou Burian Jourdan si klade za cíl podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Vernon staví světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledá spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje.

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Poprvé v historii je přístupná také zahrada muzea.

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.