!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Deset zábavných akcí a tipů, kam na podzimní prázdniny s dětmi
Deset zábavných akcí a tipů, kam na podzimní prázdniny s dětmi
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Deset zábavných akcí a tipů, kam na podzimní prázdniny s dětmi

  • Vydáno22. října 2021
Konec října znamená pro řadu oblíbených výletních míst poslední otvírací den nebo loučení s hlavní sezonou; využijte příležitost a vydejte se třeba do železničního muzea nebo do skanzenu! Tam, kde mají otevřeno i v zimě, zase nachystali zajímavé a zábavné programy k oslavám 103. výročí vzniku republiky nebo Halloweenu. Rozhodně byste u nich neměli chybět. Vy ani děti!

Do Příbrami na Havířské šprýmování

Ve čtvrtek 28. října neslaví střední Čechy „jenom“ státní svátek a sté výročí vzniku republiky, ale také Den Středočeského kraje. Hornické muzeum v Příbrami ten den otvírá své expozice za symbolickou 1 Kč, navíc v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách bude od 10 do 16 hodin připraveno tradiční Havířské šprýmování, zábavný program, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou havířskou štreku, díky níž se vžijí do role horníků, kteří vyrubanou stříbrnou a olověnou rudu dopravovali na povrch. Vyzkoušejí si, jak náročné bylo prolézat úzkou štolou za světla kahanu, a při kutání na odvalu zkusí své štěstí při hledání vzorků minerálů – zájemci nechť si přinesou kladívka s sebou.

Nezapomeňte, že v neděli 28. října se zadarmo podíváte i do dalších muzejních poboček, například do Památníku Vojna, který je stejně jako Hornické muzeum otevřený celoročně. Pro Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum Špýchar v Prostřední Lhotě a Muzeum zlata v Novém Kníně sezona na konci října končí.
 

Výlet na hrad Křivoklát

hrad KřivoklátNa státní svátek můžete navštívit třeba hrad Křivoklát, pro který sezona rozhodně nekončí; kromě ledna je tu otevřeno celý rok. Státní svátek 28. října se ponese v duchu Pocty tradicím první republiky. Od 11:00 hodin vás čekají dobové stánky, tradiční občerstvení a k tomu budou hrát kapely Kamarádi staré řeky a Epydemye.

Ve 13 hodin proběhne slavnostní akt a poté sázení vzpomínkové růže. Pokud vás lákají interiéry hradu, od 9 do 16 hodin můžete navštívit zdejší expozici.
 

Na výlet do skanzenu s úzkokolejkou

O prodlouženém víkendu 28. až 31. října končí letošní sezona i pro Skanzen Solvayovy lomy – Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu. Vyplatí se přijít sem v sobotu, kdy se koná den s dráhou s několika spanilými jízdami všeho, co má kola a je schopno pohybu, a to včetně důlních vláčků na úzkorozchodné železnici v povrchové části lomu. Stejně jako v minulých letech bude k vidění i další nekolejová technika, prohlédnout si můžete také expozice v hlavní budově muzea a podzemní štolu. Pozor, v neděli 31. října bude důlní technika a vozidla opět zaparkovaná na svých místech a v provozu bude pouze důlní vláček! Muzeum a podzemí už bude zavřeno.
 

Další výlety za pohádkami a strašidly

  • HalloweenZábavné odpoledne se soutěžemi o nejlepšího strašáka z dýně a nejzdařilejší strašidelnou masku, lampionový průvod nebo ohňová show: to všechno zažijí ti, kdo se v sobotu 30. října vypraví do chomutovského Zooparku aneb do Strašidelné Zoo. Dýně i lampiony seženete přímo na místě, ale nožíky a další pomůcky na dlabání si vezměte s sebou.
  • Soutěže, dlabání dýní, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo nabídne v sobotu 30. října tradiční Halloween v Zoo Brno.
  • Každoročně se v Plzni konají oslavy výročí vzniku republiky, kdy se místním i turistům otevřou zajímavá místa a turistické atrakce, a to buď zcela zdarma anebo za symbolickou cenu 28 korun. Celodenní program nabízí 28. října komentované prohlídky, exkurze, návštěvy zahrad, okružní jízdy historickými vozy městské dopravy, festival pouličního jídla DEPO Street Food Market i sportovní aktivity. Akce tradičně v podvečer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem na náměstí Republiky.
  • Na hradě Sovinec zakončí letošní sezonu 28. října a o víkendu 30. a 31. října Sokolnické lovy – víkendová akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Kejklířské, žonglérské a fakírské dovednosti. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program.
  • Zámek Krásný Dvůr připravil pro své návštavníky od 28. do 30. října strašidelnou cestu parkem.
  • O tom, že pohádky nejsou jen pro malé děti, ale pro všechny věkové kategorie, se může každý na vlastní oči a uši přesvědčit, když 28. října Třeboň ovládnou kouzelné příběhy.
  • staré hradyPřijeďte si užít s dětmi podzimní prázdniny na Staré Hrady. Neváhejte a vstupte do starohradského Dračího království a poznejte přes padesát druhů draků a dráčků! Otevřeno celé podzimní prázdniny 27. – 31. 10. 2021, vždy od 10.00 – 17.00 hod. Na hradě se usídlili draci! Bydlí tu drak skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý a spousta dalších draků, dráčků, dračích princezen a rytířů. Na osobní audienci vás přijme i samo Jeho Veličenstvo Dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí manželkou Starostlindou a třemi dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou.

Další aktuality

3.12.
2021
Zažijte pravý zámecký advent na zámku Kačina!

Zažijte pravý zámecký advent na zámku Kačina!

Střední Čechy | Památky
1.12.
2021
15 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

15 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Střední Čechy | Zážitky
24.11.
2021
Užijte si kouzelný advent ve středních Čechách

Užijte si kouzelný advent ve středních Čechách

Střední Čechy | Kultura
24.11.
2021
České značky: Ryor, česká kosmetika s dotekem přírody

České značky: Ryor, česká kosmetika s dotekem přírody

Střední Čechy | Životní styl