Úvod > Aktuality > Tradiční Harrachovské pivní slavnosti proběhnou letos v plné verzi
Tradiční Harrachovské pivní slavnosti proběhnou letos v plné verzi
"> "> "> Nebudou chybet ani oblíbené souteže, jako je držení tupláku na cas "> Tradicní Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené souteže "> Behem dne budou probíhat prohlídky muzea a sklárny s príležitostí vyzkoušet si foukání skla
Gurmánská turistika

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti proběhnou letos v plné verzi

  • Vydáno19. července 2021
V sobotu 24. července 2021 se koná již 18. ročník Harrachovských pivních slavností. Budete moci ochutnat nejen skvělé harrachovské pivo, které bylo několikrát oceněno Zlatou pivní pečetí. Navíc se můžete těšit na letos již plnohodnotný program tak, jak jste na něj už po léta zvyklí, s hudebním programem a nabídkou různých pochutin. V ceně vstupného bude možné navíc zavítat do provozu nejstarší činné sklárny v Česku.

Pivní slavnostiDobrá zpráva pro všechny milovníky harrachovského piva a skla: Harrachovské pivní slavnosti se letos budou konat v plnohodnotné verzi! 

V sobotu 24.července se můžete těšit na celý den otevřenou huť, kde budou moci všichni návštěvníci sledovat umění zdejších sklářských mistrů. Snad bude i možnost vyzkoušet si jejich práci a třeba si i něco vyfouknout na památku, dále nebude chybět možnost ochutnat místní pivo, občerstvit se třeba klobásou z udírny a samozřejmě si i zakoupit krásné výrobky (nejen) z harrachovské sklárny.
 

Hudební program a vstupné "za lidovku"

Mezi 11:00 až 20:00 hodinou postupně vystoupí country kapela Vrzavá Suzy, dále bude hrát hard-rock Surovej Stefan, následuje pop-rock Natřije a hlavní hvězdou programu bude od 18:00 Olympic Revival. Slavnosti zakončí vosí rock kapely Vosí hnízdo ve 20:00 hodin.

A ta nejlepší zpráva na závěr, vstupné bude letos opravdu lidové – dospělý za 100 Kč, školou povinné děti a studenti za 50 Kč.

Sklárna Novosad v Harrachově – druhá nejstarší sklárna v Čechách

Sklárna Novosad v Harrachově – druhá nejstarší sklárna v Čechách

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi, to vše stihnete při jediné návštěvě sklárny Novosad. Sklárna byla založena na počátku 18. století a řadí se mezi ty nejstarší v Česku. Jejím unikátem je historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou.

Harrachov

Harrachov

Nejznámější turistické středisko západních Krkonoš se proslavilo především díky sportovnímu areálu s několika skokanskými můstky, kde se konaly závody světového poháru v letech na lyžích i mistrovství světa. Těšit se můžete i na zajímavá muzea, bobovou dráhu nebo sklárnu s minipivovarem.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl