Úvod > Aktuality > Tradiční Harrachovské pivní slavnosti budou letos v komorním duchu
Nebudou chybet ani oblíbené souteže, jako je držení tupláku na cas
"> Nebudou chybet ani oblíbené souteže, jako je držení tupláku na cas "> Tradicní Harrachovské pivní slavnosti nabídnou pivo i oblíbené souteže "> Behem dne budou probíhat prohlídky muzea a sklárny s príležitostí vyzkoušet si foukání skla

Tradiční Harrachovské pivní slavnosti budou letos v komorním duchu

Vydáno 16. července 2020 Gurmánská turistika
V sobotu 18. července 2020 se koná již 17. ročník Harrachovských pivních slavností. Budete moci ochutnat nejen skvělé harrachovské pivo, které bylo několikrát oceněno Zlatou pivní pečetí. Navíc se můžete těšit na doprovodný program (letos z pochopitelných důvodů pouze v komorní verzi). V ceně vstupného bude možné navíc zavítat do provozu nejstarší činné sklárny v Česku.

Pivní slavnostiDobrá zpráva pro všechny milovníky harrachovského piva a skla: Harrachovské pivní slavnosti se letos konat budou! Na plánu je ovšem, z pochopitelných důvodů, pouze komorní verze, bez bohatého hudebního programu, soutěží, tomboly a široké nabídky různých pochutin.

V sobotu 18. července se můžete těšit na celý den otevřenou huť, kde budou moci všichni návštěvníci sledovat umění zdejších sklářských mistrů. Bude i možnost si vyzkoušet jejich práci a vyfouknout si něco na památku, dále ochutnáte místní pivo, občerstvíte se třeba klobásou z udírny a samozřejmně si bude možné zakoupit krásné výrobky (nejen) zdejší sklárny.
 

Hudební program a vstupné "za lidovku"

Mezi 11:00 až 20:00 hodinou postupně vystoupí dixilend s jazzovými melodiemi, dále bude k tanci i poslechu hrát country kapela a na závěr pro vás organizátoři chystají světové i domácí hity v podání jedné, zatím sice asi ne tolik známe, ale přesto výborné kapely zdejčího regionu.

A ta nejlepší zpráva na závěr, vstupné bude letos opravdu lidové - dospělý za 100 Kč, školou povinné děti a studenti za 50 Kč.

Sklárna Novosad v Harrachově - druhá nejstarší sklárna v Čechách

Sklárna Novosad v Harrachově - druhá nejstarší sklárna v Čechách

Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s pivními lázněmi, to vše stihnete při jediné návštěvě sklárny Novosad. Sklárna byla založena na počátku 18. století a řadí se mezi ty nejstarší v Česku. Jejím unikátem je historická brusírna skla, poháněná transmisemi a vodní turbínou.

Další aktuality

6.8.
2020
Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura
28.7.
2020
Legiovlak se na několik dní zastavil ve Dvoře Králové

Legiovlak se na několik dní zastavil ve Dvoře Králové

Krkonoše a Podkrkonoší | Památky
25.7.
2020
Na Kuksu si užijete zážitkovou projekci

Na Kuksu si užijete zážitkovou projekci

Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky