Úvod > Aktuality > Toulcův dvůr oslaví Den Země a 25. narozeniny
Zážitky

Toulcův dvůr oslaví Den Země a 25. narozeniny

  • Vydáno23. dubna 2019
Přijďte oslavit Den Země a 25 let existence Toulcova dvora! Středisko ekologické výchovy připravilo na středu 24. dubna pro své příznivce zajímavý program, který mimo jiné obsahuje dílničky pro malé i velké, nácvik dojení, kroužkování ptáků, ukázky modelů oblečení z použitého textilu, pozorování živočichů v kompostu nebo seznámení se se zvířaty ze záchranné stanice pro handicapované živočichy.

Den Země a 20 let Toulcova dvoraVe středu 24. dubna oslaví Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr již 25 let své existence a kromě tohoto výročí také Den Země. Za společné téma bylo vybráno heslo "Odpovědně každý den", kterým se na Toulcově dvoře řídí a i okolnímu světu chtějí zdejší aktivisté přinést další inspiraci.

Od 15 do 18 hodin bude připraven bohatý program plný zajímavých aktivit a povídání. Těšit se můžete například na nácvik dojení, záchrannou stanici pro handicapované živočichy, osázení vlastního květináče, kroužkování ptáků, ukázky praktického šetření vodou, pozorování živočichů v kompostu, ukázky modelů oblečení z použitého textilu, nakládaní s odpady, biopotraviny, invazní rostliny, semínkovnu, přírodní kosmetiku, farmářský kvíz, Deník neznámého, udržitelné stavění, elektromobilitu a další.

Program doplní výstava fotografií „Toulcův dvůr v proměnách času“ ve špýcharu, beseda s panem Toulcem, který na statku vyrůstal a přednášky či promítání filmu.

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.