Úvod > Aktuality > Den venkova ukáže život na žďárském panství
Den venkova ukáže život na žďárském panství
"> "> ">

Den venkova ukáže život na žďárském panství

Vydáno 23. září 2019 Památky
Život na žďárském zámeckém panství funguje od 13. století až dodnes. Akce Den venkova, konající se 28. září od 10 do 18 hodin na zámku ve Žďáru nad Sázavou, představí fungování celého zámeckého hospodářství, přírodu i venkov Žďárských vrchů. Letošním tématem je včela a les.
Den venkova nabídne také jarmark, folklor a další aktivity pro dospělé i děti. Podzim nabízí mnoho plodů a barev. Kdo by rád vypnul mysl, může zámku pomoci hrabat listí.
 
Návštěvníci se dozvědí, jak chovat drobná zvířata, mohou se na ně podívat a některá i pohladit. Koho zajímá myslivost a les, jistě se mu budou líbit vystavené trofeje ulovené v honitbě Kinských. Dozvíte se také, proč jsou pro nás včely tak důležité. Můžete si odnést krásné „včelí “ výrobky z celé řady workshopů, zapojit se můžete také do venkovních besed a diskusí na aktuální témata z této oblasti.

Pokud při návštěvě Muzea nové generace předložíte vstupenku na Den venkova, automaticky získáte slevu ve výši vstupného na Den venkova (dospělí sleva 70 Kč, děti 3-15 let 40 Kč, rodinné vstupné sleva 180 Kč). Tento bonus platí do 31.12. 2019.
 
Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Galerie Kinských na žďárském zámku

Galerie Kinských na žďárském zámku

Rodinná galerie mapující historii rodu Kinských, současných majitelů zámku, v obrazech a dobových fotografiích. Výstava se nachází v prostoru vystavěném geniálním architektem J. B. Santinim.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Den venkova 2020

26.9.
Den venkova 2020

Čtvrtý ročník akce zaměřené na vše, co patří ke žďárskému zámku už od jeho založení ve 13. století – hospodaření v souladu s živou přírodou, ale také živá kultura a kreativní lidé.