Úvod > Aktuality > Den Středočeského kraje proběhne i v Muzeu Českého krasu
Den Středočeského kraje proběhne i v Muzeu Českého krasu
"> "> ">
Památky

Den Středočeského kraje proběhne i v Muzeu Českého krasu

  • Vydáno25. října 2019
Společně s oslavou 101. výroční založení ČSR probíhá letos 28. 10. 2019 i tradiční říjnový Den Středočeského kraje. Muzeum Českého krasu v Berouně pro zájemce nachystalo v tento den hned několik akcí. Komentované prohlídky Geoparku Barrandien a program zaměřený na trilobity s geologem. V tvořivé dílně si vyrobíte trilobita ze sádry a také si ho vyzdobíte. Probíhat budou také ukázky vytloukání zkamenělin z kamenů.
GeologMuzeum Českého krasu Beroun připravilo pro milovníky přírody na Den Středočeského kraje komentované prohlídky Geoparku Barrandien s geologem zaměřené na trilobity a expozice zkamenělin v muzeu s geologem. Součástí dne bude i poutavá ukázka vytloukání zkamenělin z hornin. V tvořivé dílně si odlijete a ozdobíte sádrové trilobity.

Prohlídka skýtá ideální příležitost pro objevování a poznávání pradávné dramatické minulosti zdejšího regionu z běžných kamenů z okolí – pradávná moře a vývoj života, výbuchy sopek apod. Prohlídky se konají v pondělí 28. 10. 2018 ve 14:00 a 15:30 hod. Samostatné ukázky vytloukání zkamenělin z kamenů a jejich poznávání s muzejním geologem proběhnou od 11:00 hod. Geopark Barrandien se nachází na dvoře Muzea Českého krasu – vchod ze Slapské ulice. Rezervace míst je možná na telefonu 311 624 101.
 

Otevřeno bude i v Hořovicích a Žebráku

TrilobitBěhem 28. října můžete navštívit nejen Muzeum Českého krasu v Jenštejnském domě a Geopark Barrandien, ale také Plzeňskou bránu, Muzeum Žebrák a Muzeum Hořovicka

Jenštejnský dům, Geopark Barrandien a Plzeňská brána bude otevřena od 10:00 do 12:00 a od 12:45 do 17:00 hodin. Muzeum Hořovicka budete moci navštívit od 10 do 12 a od 12:30 do 17 hodin. Muzeum Žebrák vás uvítá od 9 do 12 a od 12:45 do 17 hodin.
 

V pondělí na baterkové prohlídky do Koněprus

Koněpruské jeskyněOtevřeny budou také nedaleké Koněpruské jeskyně – v říjnu mají otevřeno denně od 8:30 do 15:00 hodin (poslední prohlídka v 15. hodin). V pondělí 28. října sem navíc můžete zavítat na prohlídku jeskyní při baterkách. Prohlídka dvou jeskynních pater trvá přibližně hodinu. Průměrná teplota vzduchu je 10,6°C, proto doporučujeme teplejší oblečení.

Pokud máte strach z baterek, přijeďte kterýkoliv jiný den na klasickou prohlídku, kdy je jeskyně standardně nasvětlena reflektory.
Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích

Muzeum Hořovicka na Starém zámku je pobočkou Muzea Českého krasu. Expozice představuje historii i řemesla zdejšího regionu, tradiční výrobu cvočků i harmonik. Nechybí ani herní prvky pro dětské návštěvníky. Lze si jako suvenýr zakoupit brožurku TRIPPER s úkoly a vyrazit sami na prohlídku města.

Městské hradby v Berouně

Městské hradby v Berouně

Raně gotické hradby královského města založil roku 1295 Václav II., v 15. a 16. století byly zmodernizované a dodnes se dochovaly ve velkých úsecích. Většinou jsou volně přístupné jako součást parkové úpravy, mimo to se zachovaly dvě věžovité brány.

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.

Městské muzeum v Žebráku

Městské muzeum v Žebráku

Městské muzeum v Žebráku bylo založeno roku 1925 a sídlí spolu se Základní uměleckou školou a Městskou knihovnou v budově bývalé měšťanské školy na hlavním žebráckém náměstí. Je pobočkou Muzea Českého krasu.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika