Úvod > Aktuality > V neděli se v rámci hry Pražské věže otevřou vyhlídky a věže Prahy 4
V neděli se v rámci hry Pražské věže otevřou vyhlídky a věže Prahy 4
"> ">
Památky

V neděli se v rámci hry Pražské věže otevřou vyhlídky a věže Prahy 4

  • Vydáno6. dubna 2019
Již 20. Pražské věže, velká dobrodružná hra, se budou konat v neděli 7. 4. 2019 od 10:30 hodin. Start a cíl bude v Podolské vodárně, avšak během hry vystoupáte na další věže, vyhlídky a výškové budovy, tentokrát v městské části Praha 4.
podolská vodárnaVe hře Pražské věže jde především o to strávit příjemný den, poznat pražské věže, poučit se, až posledním kriteriem je čas. Ten si měří každý sám... nemusíte obejít všechno. Na startu každý obdrží herní plán – mapu, úkoly a průkaz opravňující ke vstupům na věže. Ke každé věži se váže historicko – dobrodružný nebo pozorovací úkol. Soutěžící se pohybují po svých, MHD, na kole, jednotlivě i ve skupinách. Na startu vymyslete strategii, věže obcházíte v libovolném pořadí podle mapy s vyznačenými stanovišti. Na místech označených v mapě modrým kolečkem se při vstupu prokazujete startovním průkazem, slouží jako vstupenka. Na stanovištích plníte jednoduché úkoly, průchod si kleštičkami nebo razítkem objektu potvrdíte do startovního průkazu.
 
Michelská vodárnaStart a cíl bude tentokrát v Podolské vodárně, zde se půjde na věž a do muzea. Dále pak vyšplháte na Nuselskou radnici, na ochoz sokolovny Sokola Nusle, zhodnotíte jak opravili Michelskou vodárenskou věž, vylezete do věže kostela, spatříte dominantu Spořilova, dostanete se na zvonici kostela na Pankráci, na zvonici kostela v Podolí, na zvonici nádherného barokního kostela v Kunraticích, v Kunratickém lese si vystoupáte na Hrádek ve stopách Velké Kunratické a vylezete i na věž Krčského zámečku, podíváte se do Braníka, na Lhotku, do Michle... a na spoustu dalších míst čtvrté městské části.

Sraz je v neděli 7. dubna v 10:30 u vodárny v Podolí, startové na místě stojí 350 Kč pro dospělé a 250 Kč pro děti.
Kostel sv. Pankráce se zvonicí v Praze

Kostel sv. Pankráce se zvonicí v Praze

Jednou z nejstarších nemovitých kulturních památek Městské části Praha 4 je raně barokní kostel sv. Pankráce stojící v místě menšího parku, bývalého hřbitova, zrušeného v roce 1866, při ulici Na Pankráci.

Kostel sv. Prokopa v Braníku

Kostel sv. Prokopa v Braníku

Kostel byl vysvěcen v roce 1901, a to k poctě českého světce, někdejšího opata sázavského kláštera sv. Prokopa (990 – 1053). Dominanta objektu, kostelní věž při západním průčelí, vyrostla o dva roky později pod vedením zednického mistra Františka Strnada.

Kotěrova vodárenská věž v Praze-Michli

Kotěrova vodárenská věž v Praze-Michli

Michelský vodojem z let 1906 – 1907 navrhl významný český architekt Jan Kotěra. Stavbu vysokou 42 metrů z neomítnutých cihel a s měděnou střechou najdete na okraji pankrácké pláně, v katastru Michle, v ulici Hanusova.

Kunratický les – zelené srdce Prahy 4

Kunratický les – zelené srdce Prahy 4

Kunratický (Krčský) les je ostrůvkem uprostřed husté městské zástavby a panelových sídlišť. Lesem prochází několik značených turistických i cyklotras. Nachází se zde dětská hřiště, altány, velké množství laviček, piknikové místo s veřejným ohništěm a naučná stezka.

Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Ve vodárně se seznámíte s chemickou úpravou říční vody a navštívíte vodárenskou věž. Otevřeno je pouze po předchozím objednání.

Nový hrádek krále Václava IV. v Kunratickém lese

Nový hrádek krále Václava IV. v Kunratickém lese

Král Václav IV. hledal v kdysi luxusním sídle uprostřed Kunratických lesů klid a úkryt před starostmi, ale nakonec ho právě tady podle kronikářů "trefil šlak", když se dozvěděl o řádění husitů v Praze.