Úvod > Aktuality > Máte rádi víno? Den otevřených sklepů chystají Bořetice

Máte rádi víno? Den otevřených sklepů chystají Bořetice

Vydáno 22. května 2019 Zážitky
Svobodná spolková republika Kraví Hora zve v sobotu a neděli srdečně všechny milovníky výtečného bořetického vína na Den otevřených sklepů do Bořetic u příležitosti státního svátku republiky 25. - 26. 5. 2019. K dispozici bude široký sortiment bílých i červených vín, můžete nahlédnout do sklepů, kde se vína vyrábějí, zrají, archivují a společně s vinaři degustovat lahodné vzorky loňských a předešlých ročníků.
Turistika a vinařství jsou dva současné bořetické fenomény. K oběma se váže činnost svobodného vinařského národa Kravihorců v jejich Svobodné spolkové republice Kraví hora (SSRKH). Vznikla v roce 2000 a má všechno, co samostatná republika má mít. Vládu s prezidentem, vlastní řeč, vlastní měnu "kravihorec", která kopíruje hodnotu eura, ústavu  o 23 článcích, pasy, vojsko, informační službu, prapor i znak.
Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/reklama_region/navstivte-boretice-vesnici-roku-2005-nebudete-litovat-20130709.html
Oblíbenou květnovou akcí jsou v Bořeticích Otevřené sklepy. Zdejší sklípky budou otevřeny v sobotu od 11 do 19 hodin, v neděli pak poroběhne prodej vín v otevřených sklepech od 9 do 12 hodin. Zdroj: http://breclavsky.denik.cz/reklama_region/navstivte-boretice-vesnici-roku-2005-nebudete-litovat-20130709.htmlV ceně vstupného 950 Kč je zahrnuta sklenička, mapka, volná degustace vín u vinaře, poukázky na nákup vína v hodnotě 400 Kč a večerní doprovodný program. Akce se koná v areálu vinných sklepů Kraví hora.
Rozhledna Kraví hora u Bořetic

Rozhledna Kraví hora u Bořetic

Rozhledna Kraví hora se nachází na kopci Olbramy mezi obcemi Bořetice a Němčičky na Břeclavsku, kousek za hranicemi Svobodné spolkové republiky Kraví hora v nadmořské výšce 272 m.

Vinný sklípek s degustací vín a posezením

Vinný sklípek s degustací vín a posezením

Jednodenní nebo i vícedenní akce, při kterých ochutnáte kvalitní a lahodná vína, dobře se najíte a výborně se pobavíte v příjemném prostředí vinného sklípku. Od zkušených vinařů navíc získáte informace o pěstování révy, zpracování hroznů a výrobě vína.

Burčákové degustace pod Kraví horou v Bořeticích

Burčákové degustace pod Kraví horou v Bořeticích

Prohlídka sklepové vesničky pod Kraví horou v Bořeticích zakončená degustací červených i bílých burčáků ve vinných sklepích.

Vinný sklípek u Jamborů - cykloturistika krajem André

Vinný sklípek u Jamborů - cykloturistika krajem André

Modré hory - cyklostezky a pěší trasy v kraji modrých hroznů, červených vín v jižním cípu Moravy. Nabídneme vám speciality a typická vína Vinařského domu u Jamborů.

Rodinné vinařství Jedlička & Novák v Bořeticích

Rodinné vinařství Jedlička & Novák v Bořeticích

V polohách přivrácených ke slunci, na svazích Hustopečské pahorkatiny pozvolna přecházejících do úrodných rovin Dolnomoravského úvalu, jsou vysazeny vinice Rodinného vinařství Jedlička & Novák.

Zabíjačkové speciality ve vinném sklípku v Bořeticích

Zabíjačkové speciality ve vinném sklípku v Bořeticích

Kromě posezení ve sklípku a degustace vín máme pro vás připraveny speciality z domácí zabíjačky! Ochutnejte ovárek, jitrničky, jelítka, tlačenku, škvarky, klobásky, zabíjačkovou polévku a další speciality - krupoto, nevlezlo, aj. Navštivte Republiku Kraví hora Bořetice!