Úvod > Aktuality > Den otevřených dveří městského tunelového komplexu Blanka
Den otevřených dveří městského tunelového komplexu Blanka
"> ">

Den otevřených dveří městského tunelového komplexu Blanka

  • Vydáno28. září 2012
Dnes se otevře veřejnosti tunel Blanka od 9 do 15 hodin. Na prohlídkovou trasu můžete vyrazit z ulice Svatovítská u Vítězného náměstí v Praze 6.

Prohlídkou tunelu Blanka se 28. září projdete ul. Milady Horákové, Špejcharem a Letenskou plání, úsekem pod Stromovkou, pod Vltavou a skončíte na Holešovické straně Trojského mostu. 

Pro zájemce bude přístupná velká část silničních tunelů, strojovna vzduchotechniky, nejmodernější tunelářská technika a portály v Troji, kde bude připravena autogramiáda olympioniků. Účastníkům dne otevřených dveří budou k dispozici pracovníci Metrostavu, kteří zodpoví případné otázky

Celá trasa měří pět kilometrů. Je sice bezbariérová, pro vozíčkáře je však potřebný doprovod.

Sportovní obuv nutná!

Vzhledem k výluce provozu metra na trase A doporučujeme k dopravě do Svatovítské ulice použít náhradní tramvajovou linku XA. Nastoupit můžete např. na nám. I.P.Pavlova (přestup z trasy C), či na Karlově náměstí (přestup z trasy B). V opačném směru jede tato linka z Podbaby přes Vítězné náměstí. Intervaly budou pětiminutové. Dále je možné využít linky 5, 11 a 26, které na svých trasách umožňují přestupy z metra B a C, či pravidelné autobusové linky.