Úvod > Aktuality > Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě

Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě

Vydáno 11. června 2019 Zážitky
Na hradě Hněvíně propukne v sobotu 15. června 2019 od 10 hodin oslava na počest alchymisty Edwarda Kelleyho, který byl na hradě vězněn. Součástí oslav je dobrodružná stezka, divadlo pro děti, alchymistická dílna, projížďky na koních, dobové tržiště a spousta dalších atrakcí.
Návštěvníci Dne magistra E. Kelleyho včetně rodin s dětmi se na hrad Hněvín dostanou pěšky po přístupové komunikaci nebo lesem, kde bude Střediskem volného času připravována Kelleyho stezka (zábavná cesta lesem s různými sportovními úkoly a překvapením). 

Stezka je ukončena ve stánku Turistického informačního centra, kde děti obdrží symbolickou odměnu. Adrenalinovou atrakcí v podhradí bude připraveno lanové centrum.

Dále se malí i velcí mohou těšit na ukázky umění sokolníků a jejich opeřených svěřenců, dobové tržiště s občerstvením, alchymistickou dílnu s ukázkami pokusů i šermířské půtky. Ke zhlédnutí bude také scénka "Magistr Kelley a jeho slavný útěk" a na podiu se bude ve 14 hodin hrát pohádka Kocour v botách. Otevřena bude stálá expozice Dílna magistra Edwarda Kelleyho, na nádvoří i před hradem bude zajištěno občerstvení. Slavnost se bude konat až do 18:00 hodin.
Dominantní Hněvín nabízí výhled na město Most

Dominantní Hněvín nabízí výhled na město Most

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Expozice na hradě Hněvíně vás zavede do alchymistické dílny magistra Edwarda Kelleyho, kde zjistíte oč se velký alchymista, mág a mystifikátor pokoušel a co někdy s notnou dávkou štěstí i uskutečnil. Můžete se zde pokusit probudit k životu umělou ženu Sirael nebo podle pověsti srovnat Most se zemí.

Další aktuality