Úvod > Aktuality > Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě
Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě
"> "> ">
Zážitky

Den Magistra Kelleyho si užijete v Mostě

Vydáno 17. června 2021
Na hradě Hněvíně propukne v neděli 20. června 2021 od 10 hodin oslava na počest alchymisty Edwarda Kelleyho, který byl na hradě vězněn. Součástí oslav je dobrodružná stezka, divadlo pro děti, alchymistická dílna, dobové tržiště a spousta dalších atrakcí.
Návštěvníci Dne magistra E. Kelleyho včetně rodin s dětmi se na hrad Hněvín dostanou pěšky po přístupové komunikaci nebo lesem, kde bude Střediskem volného času připravována Kelleyho stezka (zábavná cesta lesem s různými sportovními úkoly a překvapením). 

Stezka je ukončena ve stánku Turistického informačního centra, kde děti obdrží symbolickou odměnu. Adrenalinovou atrakcí v podhradí bude připraveno lanové centrum.

Dále se malí i velcí mohou těšit na ukázky umění sokolníků a jejich opeřených svěřenců, dobové tržiště s občerstvením, rytířské ležení, alchymistickou dílnu i šermířské půtky. Ke zhlédnutí bude také scénka "Magistr Kelley a jeho slavný útěk" a na podiu se bude ve 14 hodin hrát pohádka o pejskovi a kočičce. Otevřena bude stálá expozice Dílna magistra Edwarda Kelleyho, na nádvoří i před hradem bude zajištěno občerstvení. Slavnost se bude konat až do 18:00 hodin.
Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Expozice na hradě Hněvíně vás zavede do alchymistické dílny magistra Edwarda Kelleyho, kde zjistíte oč se velký alchymista, mág a mystifikátor pokoušel a co někdy s notnou dávkou štěstí i uskutečnil. Můžete se zde pokusit probudit k životu umělou ženu Sirael nebo podle pověsti srovnat Most se zemí.