Úvod > Aktuality > Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku

Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku

Vydáno 9. září 2019 Památky
Den hradu Lukova ukáže v neděli 15. září 2019 archeologické práce, ale nabídne i doprovodný program pro děti i dospělé, mši v kapli sv. Jana Křtitele na hradě nebo komentovanou prohlídku hradních prostor. Program začne na oblíbené zřícenině nedaleko Zlína v 10:00 a potrvá do 17:00 hodin.
Hrad Lukov je jednou z nejznámějších hradních zřícenin v České republice. Díky mnoha dobrovolníkům nezmizel v zapomnění, ale je postupně rekonstruován a to už téměř 35 let. Zájem o hrad a akce, které se zde pořádají, dlouhodobě vzrůstá.
 
U příležitosti tradiční akce uvidíte, co se za rok na hradě změnilo. K tomu přispěje i výstava s názvem "Hrad Lukov v proměnách času", která bude přístupná od 10 do 17 hodin v areálu hradu. Ve 13 hodin se můžete těšit na komentovanou prohlídku hradu.
Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.