Úvod > Aktuality > Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku
Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku
"> "> "> "> "> ">
Památky

Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku

  • Vydáno17. září 2022
Den hradu Lukova ukáže v neděli 18. září 2022 archeologické práce, ale nabídne i doprovodný program pro děti i dospělé, mši v kapli sv. Jana Křtitele na hradě nebo slavnostní otevření nové expozice. Program začne na oblíbené zřícenině nedaleko Zlína v 10:00 a potrvá do 17:00 hodin.
Hrad LukovHrad Lukov je jednou z nejznámějších hradních zřícenin v České republice. Díky mnoha dobrovolníkům nezmizel v zapomnění, ale je postupně rekonstruován a to už téměř 35 let. Zájem o hrad a akce, které se zde pořádají, dlouhodobě vzrůstá.

U příležitosti tradiční akce uvidíte, co se za rok na hradě změnilo. K tomu přispěje i výstava s názvem "Hrad Lukov v proměnách času", která bude přístupná od 10 do 17 hodin v areálu hradu a "40 let archeologického výzkumu na hradě Lukově". V 10:30 začíná pro duchovně zaměřené návštěvníky hradu mše svatá v kapli svatého Jana Křtitele. Od 14:30 se můžete těšit na hudební vystoupení dobových kapel Musica Angelica, Yoshville Grass a muzikantů Magdy Malaníkové a Františka Šarmana. Letošní novinkou bude otevření opravených prostor západního parkánu s vyhlídkou.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

#světovéČesko a tajemná zřícenina hradu Lukova

#světovéČesko a tajemná zřícenina hradu Lukova

Jedna z nejkrásnějších zřícenin na Moravě se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších moravských hradů, do dnešních dnů se z něj zachovala rozsáhlá zřícenina se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou. Zajímavá je jeho podobnost s Nevitským hradem ležícím dnes na území Ukrajiny, v Zakarpatské oblasti.

Další aktuality