!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Den hor: slavnostní zahájení lyžařské sezony a místa, kde už se lyžuje
Den hor: slavnostní zahájení lyžařské sezony a místa, kde už se lyžuje
"> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Den hor: slavnostní zahájení lyžařské sezony a místa, kde už se lyžuje

Vydáno 11. prosince 2019
Svátek, který se neslaví, ale pomyslně se k němu připojíte vy všichni, kdo se nacházíte dnes, ve středu 11. prosince, kdekoliv na horách. Dnešek je totiž Mezinárodním dnem hor. Nejvíce akcí se však chystá pochopitelně až o víkendu a půjde převážně o slavnostní zahájení lyžařské sezony.
Den hor vyhlásilo OSN už před patnácti lety v návaznosti na Mezinárodní rok hor pro podporu trvale udržitelného rozvoje horských oblastí. Naše horská střediska si jej ale nevšímají a nijak zvlášť se neslaví; čestnou výjimkou je Český spolek horských průvodců, který občas pořádá prosincové výstupy na některý ze známých vrcholů – například na Kralický Sněžník.
 

Začátek sezony na Dolní Moravě

A právě do oblasti Kralického Sněžníku vás zavede první pozvánka: na sobotu 14. prosince chystá Relax a sport resort Dolní Morava zahájení zimní sezony aneb Grand Opening s bohatým doprovodným programem. Celodenní skipas ten den stojí 200 Kč pro všechny generace, lyžovat se bude na sjezdovce Sněžník B od 8:30 do 16:00 hodin (další sjezdovky se z důvodu nepřízně počasí nepodařilo připravit).

Celý program Openingu se přesouvá do areálu u Wellness hotelu Vista (kruhový objezd před hotelem). Lyžařský Fun závod bud enahrazen závody na lyžařském trenažéru o skvělé ceny. Po celý den bude zajištěn skibus mezi areálem U Slona a areálem u Wellness hotelu Vista v čase 8:30 - 12:00 a 12:30 - 19:00 - kyvadlová přeprava každých cca 30 minut. Kromě toho bude samozřejmě v provozu i oblíbená bobovka U Slona, Mamutí horská dráha nebo Stezka v oblacích.


V sobotu spouští vleky také Ski areál Lipno

Ski LipnoDobrá zpráva pro všechny milovníky lyžování a snowboardingu přichází také z Lipna. Spuštění areálu a lanových drah zde proběhne v sobotu 14. prosince od 9:00 do 16:00 hodin. Na sobotu je také naplánováno Oficiální zahájení zimní sezony s bohatým doprovodným programem.

Během prvního dne nové lyžařské sezóny si děti užijí animační programy se zdejším oblíbeným maskotem, lišákem Foxem. Dospěláci ocení představení horské techniky a kdo bude chtít, může si vyzkoušet výuku v lyžařské škole, která bude pro tento den zcela zdarma.
 

Kde už se letos lyžuje (anebo se o víkendu začne)

LyžařiNení jich ještě mnoho, ale na několika místech u nás se už od minulého týdne lyžuje. Na sjezdovky můžete vyrazit například do Špindlerova Mlýna, kde se dají vleky opět do pohybu od 13. do 15. prosince. V provozu bude areálu ve Svatém Petru.

V sobotu 7. prosince zahájili lyžařskou sezónu na sjezdovce Anděl v horní části Černé hory. První lyžaři mají k dispozici sjezdovku Anděl v délce 1100 metrů, na které leží zhruba 40 cm technického sněhu. Za jízdenku zaplatíte na celý den 400 Kč (junioři a senioři 300 Kč). Od soboty 14. prosince se rozjedou lanovky a vleky taky v Peci pod Sněžkou.

ski říčkyNaopak po celý týden se jezdí ve Skiareálu Bílá v Beskydech. Tam také pro lyžaře přes pracovní týden nachystali i slevovou akci „První sníh“, kdy lyžaří mají možnost jezdit s 40% slevou na krátkodobé jízdenky do jednoho dne. Otevřena je sjezdovka Sever a jezdí se od 9:00 do 16:00 hodin (samozřejmě i v sobotu a v neděli).

Ski centrum Říčky spustí svůj zimní provoz ve středu 11. 12. 2019. Otevřena bude červená sjezdovka, kde bude ještě probíhat zasněžování při provozu. V takto omezeném režimu se pojede do pátku, kdy se začne zasněžovací technika přesouvat na modrou sjezdovku. Od soboty 14. 12. vás čeká červená sjezdovka v plné parádě. Stejně tak služby ski servisu, půjčovny a úschovny, včetně občerstvení. Jezdí se od 8:00 do 16:00 hodin.

Víkendový provoz probíhá ve Skiareálu Kvilda na sjezdovce TLV 12 (300 m) a stejně tak se o víkendu lyžuje na středočeském Monínci, kde využívají k přípravě tratí unikátní zasněžovací systém.
Ski areál Monínec - skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

SkiResort Černá Hora - Pec

SkiResort Černá Hora - Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 44 km sjezdovek na 1 skipas. 5 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Areál Pec pod Sněžkou

Areál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skiareál Bílá v Beskydech

Skiareál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Skicentrum Říčky v Orlických horách - nejlepší sjezdovky Orlických hor

Skicentrum Říčky v Orlických horách - nejlepší sjezdovky Orlických hor

Ski centrum Říčky se nachází v Orlických horách na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách.

Ski areál Kvilda

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov - Churáňov.

Další aktuality