Úvod > Aktuality > Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek
Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek
"> "> "> "> "> "> "> Den hmyzožravcu se v Zoo Praha ponese ve znamení mravenecníku "> Mravenecníci Hannibal a Ella jsou v Praze jen nekolik týdnu "> V rámci programu Dne hmyzožravcu bude možné ochutnat nejruznejší hmyzí speciality
Příroda

Den hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

  • Vydáno14. července 2022
Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Originálním dárkem z návštěvy Víkendu hmyzožravců v Zoo Praha se mohou stát například proteinové tyčinky z cvrččí mouky

MravenečníkPři příležitosti Víkendu hmyzožravců v pražské zoo můžete 16. a 17. července ochutnat nejen tradiční smažené cvrčky, sarančata, šváby a červy.  Každou celou hodinu proběhne komentované setkání s bezobratlými živočichy na terase Vzdělávacího centra (např. šváb madagaskarský, strašilka ďábelská, pakobylka rohatá, strašilka ostruhatá, strašilka Sungaya inexpectata).Víkend hmyzožravců nabídne vedle ochutnávky hmyzu i další program.  V neděli 17. července od 16 hodin se uskuteční ve Vzdělávacím centru beseda s kuchaři a chovateli hmyzu, kteří rádi zodpovědí dotazy návštěvníků. Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010.

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.