
Při příležitosti
Víkendu hmyzožravců v
pražské zoo můžete 19. a 20. července 2025 ochutnat nejen tradiční smažené cvrčky, sarančata, šváby a červy. Každou celou hodinu proběhne
komentované setkání s bezobratlými živočichy na terase Vzdělávacího centra (např. šváb madagaskarský, strašilka ďábelská, pakobylka rohatá, strašilka ostruhatá, strašilka Sungaya inexpectata).
Zároveň bude možné na místě
zakoupit hotové potraviny z hmyzu. Těšit se můžete na netradiční gastronomické zážitky jako sarančata v banánovém těstíčku, ale také na speciální komentovaná krmení či herní stanoviště pro děti. Návštěvníci uvidí hmyz nejen na talíři. Zblízka si budou moci prohlédnout ty zástupce hmyzí říše, kteří mohou být vhodnými domácími mazlíčky například pro alergiky.
Víkend hmyzožravců nabídne vedle ochutnávky hmyzu i d
alší program - speciální krmení s výkladem čekají surikaty, mravenečníky nebo vzácně chované ještěry z nové expozice Gobi.
Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010.