Úvod > Aktuality > Den dětí oslavte s Posázavským pacifikem
Den dětí oslavte s Posázavským pacifikem
">
Zážitky

Den dětí oslavte s Posázavským pacifikem

  • Vydáno29. května 2017
3. června mezi stanicemi Praha Braník a Praha Modřany budou jezdit vlaky ke Dni dětí. Připraveny jsou jízdy parními vlaky v čele s lokomotivami Čtyřkolák a Karkulka nebo vyhlídkové jízdy Regionovou či Hurvínkem.

Víte, kde si děti svůj svátek opravdu užijí? Na dětském dni v železniční  stanici Praha-Braník! I letos tu pro vás připravili bohatý program s vyjížďkami zvláštními vlaky a skvělou zábavou pro malé i velké.  Ve stanici Praha-Braník probíhá výstava současných vozidel společnosti České dráhy, a.s. s možnou prohlídkou strojovny a kabiny strojvedoucího.

V sobotu 3. června  se mohou rodiče s dětmi vydat na nádraží Praha-Braník, kde pro ně bude připraven bohatý program. Nebudou chybět ani ukázky hasičské techniky SŽDC nebo stánek Českých drah, kde děti získají zdarma sladkosti a drobné upomínkové předměty.

Posázavský pacifik – cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský pacifik – cesta za nostalgií a zážitky na železnici

Posázavský Pacifik je externí železniční dopravce působící v Posázaví. Nabízí možnost uspořádání tématického výletu historickým motorovým vozem M 262.045 s přípojným bufetovým vozem Balm, ale i jinými typy historických železničních vozidel a sezónní turistické vlaky a příležitostné jízdy.

Posázavská stezka – česká trempská klasika

Posázavská stezka – česká trempská klasika

Naučná stezka prochází údolím řeky Sázavy a po svazích vrchu Medník. Začíná i končí na železniční zastávce Petrov u Prahy. Seznámíte se na ní nejen s přírodními poměry, ale také o stavbě železniční trati Posázavského pacifiku, řece Sázavě, vodáctví a historii trampingu.

Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Poklad na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak – Posázavský Pacifik.

Železniční viadukt Žampach

Železniční viadukt Žampach

Kamenný most na Žampachu je dle některých zdrojů nejvyšší kamenný železniční most v České republice, podle jiných pramenů dokonce v Evropě. Nachází se na trati "Posázavského pacifiku" mezi stanicemi Jílové u Prahy a Luka pod Medníkem.