Úvod > Aktuality > Přijďte načerpat vánoční atmosféru na ostravskou věž
Přijďte načerpat vánoční atmosféru na ostravskou věž
"> "> ">
Památky

Přijďte načerpat vánoční atmosféru na ostravskou věž

  • Vydáno23. prosince 2019
Stejně jako každý rok si můžete i letos před štědrovečerní večeří vychutnat v Ostravě vánoční atmosféru na Vyhlídkové věži Nové radnice. Příchozí si budou moci vyzkoušet vánoční tradice, jako jsou házení střevícem či pouštění skořápek, a zjistit, co je potká v dalším roce pomocí lití vosku. Vy i vaše ratolesti můžete popustit uzdu fantazii a kreativitě, a vyrobit si vlastní vánoční ozdoby, kterými můžete ozdobit náš vánoční stromeček, nebo si je vzít na památku domů. Pro zájemce bude k dispozici i betlémské světlo.
Věž OstravaOdpočiňte si od štědrodenního shonu a zavzpomínejte na staré vánoční tradice. Pro děti bude připravena výtvarná dílna s vánoční tematikou. Vánoční tradice na Věži probíhá dne 24. prosince 2019 od 9:00 do 14:00 hodin na Nové radnici v 6. patře.

Kromě vyhlídky na doufejme zasněženou Ostravu vás na pobočce Ostravského informačního servisu čekají tradice a tvůrčí dílna v duchu sváteční pohody. Na příchozí čeká házení střevícem, krájení jablíček, pouštění skořápek nebo odhalení budoucnosti pomocí lití vosku, což je obdoba lití olova. Mimo tyto tradice bude na věži připravena také menší tvůrčí dílna, kde si zejména děti budou moci vymalovat omalovánky, nazdobit svou vánoční baňku a podobně. Tyto ozdoby si pak samozřejmě mohou odnést domů.

Vstupné na vyhlídkovou věž je pro dospělé 60 Kč, děti (7-15 let), studenti (15-26 let) a senioři zaplatí 40 Kč.
Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

Další aktuality