Úvod > Aktuality > Děčínský zámek vystavuje hračky, se kterými si mohly hrát děti šlechtického rodu Thunů
Děčínský zámek vystavuje hračky, se kterými si mohly hrát děti šlechtického rodu Thunů
">
Památky

Děčínský zámek vystavuje hračky, se kterými si mohly hrát děti šlechtického rodu Thunů

"Historické hračky, které si návštěvníci děčínského zámku mohli prohlédnout už o loňském adventu, uvidí i letos. Výstava bude až do 3. března 2013 přístupná v několika místnostech opraveného přízemí jižního křídla děčínského zámku. Některé exponáty byly vyrobeny před více než sto lety. O vánoční atmosféru se kromě speciálních výstav a vůně svařeného vína, postarají i mimořádné prohlídky, hrané pohádky a vánoční trh. "
V sobotu 8. prosince v 15 hodin zve správa zámku všechny děti do Modrého sálu v západním křídle zámku na pohádkové odpoledne. Pan hrabě bude číst pohádky od Josefa Lady. Také letos malí návštěvníci pomohou připravit zámek na Vánoce. O přestávce se totiž opět budou vyrábět ozdoby a zdobit stromek. Nakonec za hodnými dětmi přijde svatý Mikuláš...

Na druhou adventní neděli 9. prosince od 18 hodin vystoupí v zámecké kapli sv. Jiří oblíbený  vokální soubor Collegium Verbascum s duchovními skladbami pro adventní čas.

Již v 16 hodin v Thunovské kapli sv. Jana Nepomuckého v Chrástu můžete navštívit vystoupení skupiny Yxes Joke ze ZŠ Na Stráni s jejich autorskými koledami, které věnovali Děčínu.

Také třetí adventní víkend bude zasvěcen hrané pohádce. Ta letošní bude tradiční. Veselé loutkové představení Sněhurka a sedm trpaslíků uvede Malé divadélko Praha. Hlavní atrakcí třetího víkendu na zámku ovšem bude adventní trh. Zámecké nádvoří opět zaplní desítky stánků s historickými řemesly a tradičními výrobky. O vánoční atmosféru se kromě vůně svařeného vína, postarají dětské sbory i oblíbené atrakce, například zdobení vánočních perníčků. Adventní trh na děčínském zámku se koná 16. 12. od 10 do 17 hodin.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.