Úvod > Aktuality > Děčínská zoo zahájí v sobotu 73. návštěvnickou sezonu
Děčínská zoo zahájí v sobotu 73. návštěvnickou sezonu
"> "> "> ">
Příroda

Děčínská zoo zahájí v sobotu 73. návštěvnickou sezonu

  • Vydáno4. dubna 2022
Startujeme! Tak přesně tímto sloganem zahájí děčínská zoologická zahrada svou 73. návštěvnickou sezónu. Na sobotu 9. dubna chystá pro příchozí akci, při které se nebude nikdo nudit.
Letošní sezóna je pro Zoo v Děčíně již 73. v pořadí. Příchozí čeká odpoledne plné zábavy, při kterém se nebude nikdo nudit.

Na akci s názvem Startujeme! návštěvníkům zoo tradičně představuje novinky, které pro ně na novou sezonu nachystala. kými zvířaty žijícími v našem okolí.

Navíc bude slavnostně otevřena nová naučná stezka „Souboje na rohy“, která představí rozdíly mezi kopytníky, kteří na svých hlavách nosí rohy nebo parohy. Program odpoledne doplní několik aktivit pro děti – velikonoční soutěže na tzv. relaxační louce nebo pohádka v podání Štěpánčina divadélka – Jak se slonovi splnil sen, která začne v 15.00 hodin v amfiteátru. O pohodovou náladu se během odpoledne postará i hudební skupina U-Style.

Akce s názvem Startujeme! začíná v děčínské zoo v sobotu 9. dubna 2022 ve 14 hodin.     
 
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Pastýřská stěna v Děčíně – krásný výhled na řeku Labe

Děčínská výletní restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží stojí na 150metrové skále u levého břehu řeky Labe. V 19. století získala pověst místa s nejkrásnějším výhledem na město. Budova je v rekonstrukci, otevřeno je zde bistro a vyhlídková věž.