Úvod > Aktuality > Sezóna nového cirkusu v Plzni pokračuje předním katalánským souborem
Sezóna nového cirkusu v Plzni pokračuje předním katalánským souborem
"> "> Hned od 27. ledna zde uvidí diváci další predstavení nového cirkusu - Matamor "> Celkove Sezóna nového cirkusu nabídne do listopadu sedm predních souboru
Zážitky

Sezóna nového cirkusu v Plzni pokračuje předním katalánským souborem

  • Vydáno31. března 2015
Po úspěšných představeních švýcarského provazochodce Davida Dimitriho a francouzských souborů Cirque Trottola a Petit Théâtre Baraque přijíždí do Plzně od 2. do 10. dubna v rámci Sezóny nového cirkusu Evropského hlavního města kultury přední katalánský soubor PSiRC.
AcrometriaPředstavení Acrometria, které návštěvníci uvidí v prostorách DEPO2015, stojí na vizuální poezii založené na práci s objekty a náročných technikách jako jsou žonglování, akrobacie, hudba a tanec. Zároveň dokládá pravdivost rčení, že v jednoduchosti je síla. Představení se vyznačuje lehkostí, s jakou se akrobaté pouští do složitých a propracovaných artistických čísel. Umělci se řídí mottem "Cítím, tedy jsem" a pokouší se na jevišti ztělesnit sen, který se ukrývá v každém z jejich členů.

Soubor PSiRC vznikl v březnu roku 2011 v Barceloně. V Plzni se představí 2., 4., 5., 7., 8., 9 a 10. dubna, vždy v 19 hodin. Představení se uskuteční v protoru DEPO2015, doporučujeme návštěvníkům teplejší oblečení.

Plzeň 2015Celkově Sezónu nového cirkusu nabídne v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 do listopadu sedm předních souborů z Francie, Itálie, Španělska a Švýcarska - kromě výše uvedených umělců dále PSiRC, MagdaClan, Bêtes de foire, Akoreacro, Cirque Aïtal a navíc premiéru našeho předního souboru Cirk La Putyka. Velcí i malí diváci se tak po celý rok mohou těšit na strhující představení, kde se prolíná vrcholná akrobacie, žonglování s napětím, úžasem, humorem, klaunstvím, poetikou a s atmosférou starých časů. Diváci se mohou těšit na cirkus plný fantazie, skvělých kostýmů a burleskních klaunů a akrobatů, kteří létají vysoko do vzduchu a zvládnou u toho i žonglovat.
Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Nový divadelní a umělecký prostor s názvem Jatka78. se otevře 6. listopadu v Holešovické tržnici. Jméno prostoru odkazuje na původní účel hal č. 7 a 8, které sloužily jako jatka téměř sto let až do roku 1983.