Úvod > Aktuality > Daniel Hope představí na Strunách podzimu soudobý pohled na Vivaldiho Čtvero ročních dob
Daniel Hope nabídne 29. zárí ve Dvorákove síni Rudolfina mimorádný zážitek
"> Daniel Hope nabídne 29. zárí ve Dvorákove síni Rudolfina mimorádný zážitek "> Tvorba predního britského skladatele vychází predevším z moderní klasiky, postmoderny a minimalismu "> Koncert zacíná v 19:30 hodin
Kultura

Daniel Hope představí na Strunách podzimu soudobý pohled na Vivaldiho Čtvero ročních dob

  • Vydáno26. září 2013
Jeden z nejnadanějších světových hudebníků mladé generace, britský houslista Daniel Hope, nabídne 29. září ve Dvořákově síni Rudolfina mimořádný zážitek oslavující krásy přírody, soudobou i barokní hudbu a konfrontaci vzdálených staletí.
Daniel HopePublikum dostane v rámci jednoho večera příležitost porovnat originální Vivaldiho Čtvero ročních dob s ryze současnou verzí tohoto stále obdivovaného, leč přece jen příliš často hraného kusu. Autorem rekomponované skladby je Max Richter, který devadesát procent hudby složil nově.

Tvorba předního britského skladatele vychází především z moderní klasiky, postmoderny a minimalismu, a postihuje oblast vážné koncertní hudby i hudby k filmům a byla rovněž základem pro taneční projekty známých choreografů a světových tanečních souborů. Daniel Hope představil jeho dílo s úspěchem v mnoha zemích Evropy a za album Vivaldi Recomposed získal letošní cenu Echo Klassik v kategorii Klasika bez hranic. Není bez zajímavosti, že Hope brilantně hraje na housle zvané „ex-Lipiński“ z dílny Guarneri del Gesù z roku 1742. V Praze slavného houslistu doprovodí všestranný orchestr L’Arte del Mondo, který v roce 2004 založil v bavorském Leverkusenu vynikající dirigent a houslista Werner Ehrhardt.

Koncert začíná v 19:30 hodin
, vstupenky je možné zakoupit ve vstupenkovém centru festivalu, sítích Ticketpro a Perfect System a hodinu před začátkem koncertu v Rudolfinu. V dalších podzimních týdnech nabídnou Struny podzimu například osmdesátiletého jazzového guru Waynea Shortera (6. 11.). Hudební most mezi Východem a Západem postaví legendární Jordi Savall (10. 10.). Během podzimních týdnů vystoupí i mistr bossa novy Vinicius Cantuária (30.10.) nebo rozervaný písničkář Rufus Wainwright (23.-24. 10.). Na festival mohou vyrazit i ti nejmenší. V druhé polovině října se opět uskuteční intenzivní tvůrčí víkend Struny dětem připravovaný pro rodinné publikum. Na závěr festivalu nebude chybět ani uvolněná afterparty Spotlight, kterou roztančí v klubu Roxy mimo jiné Andreya Triana.
Klub Roxy

Klub Roxy

Stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění charakterizují dnes již legendární ROXY. Kde jinde než v ROXY najdete prostředí pro koncerty světové úrovně, divoké taneční večírky nebo společenské eventy.

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.