Úvod > Aktuality > Další velký důvod pro návštěvu Království železnic je na světě
Další velký důvod pro návštěvu Království železnic je na světě
">
Zážitky

Další velký důvod pro návštěvu Království železnic je na světě

  • Vydáno7. dubna 2013
Nevíte kam se vydat o víkendu, či jak zabavit sebe i své děti? Máme pro vás řešení! Přijďte do Království železnic, kde si každý může nalézt to své – od vláčků, přes modely skutečných míst v ČR až po ty největší lahůdky všech vlakových nadšenců! Celý model České republiky bude dostavěn v roce 2015, ale již nyní prezentuje Království železnic více než 550 čtverečních metrů modelových kolejišť, a je tak již nyní největší podobnou expozicí nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Po dokončení bude druhým největším modelovým kolejištěm na světě, přičemž jen model ČR zabere plochu větší než 900 čtverečních metrů!
Železniční model České republiky, který vzniká v Království železnic na pražském Andělu, se rozrostl o další dva kraje. Od 4. dubna mohou návštěvníci tohoto úžasného malého světa obdivovat modelové zpracování Středočeského kraje a Prahy v měřítku 1:87, tedy H0. Přibylo 197 m2 nových kolejišť, na kterých se bude prohánět celkem 21 vlakových souprav. Stejně jako v kraji Plzeňském, i v Praze jezdí tramvaje a novinkou je zpracování stanice metra Nádraží Holešovice s pojízdnou soupravou.

Modelové zpracování není v tomto projektu kopií skutečnosti. V každém kraji se model orientuje především na důležité železniční tratě a ty dále doplňuje o technické či historické dominanty kraje, jeho charakteristickou krajinu a průmysl.  Ve Středočeském kraji tak návštěvníci uvidí automobilky Škoda a TPCA, hrady Karlštejn, Křivoklát a Kokořín, Vrannskou a Štěchovickou přehradu, brdské lesy, ale třeba i horu Blaník s koncertem nebo muzeum vojenské techniky v Lešanech. Nad Prahou se vypíná Žižkovská televizní věž a o pár metrů dál Pražský hrad. Centrem je přirozeně Hlavní nádraží, z nějž vlaky jedou do Kolína, do Děčína a Ústí nad Labem i do Plzně. Jistě zaujme také Vozovna Střešovice a funkční tramvajový provoz v oblasti Smíchova. Centrem provozu pohyblivých automobilů jsou přirozeně dálnice D1 a D5, ze kterých najíždí autobusy na ÚAN Florenc.

Oba nově otevřené kraje jsou součástí budovaného zjednodušeného železničního modelu České republiky a navazují na již provozované modelové zpracování Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje. Jejich výstavba trvala 9 měsíců a modeláři Království železnic při ní použili mimo jiné i 495 metrů kolejí, 185 metrů silnic, 4900 stromečků, 907 kusů pouličních, parkových a nádražních lamp, 350 typizovaných modelových stavebnic, 12 velkých modelů technických a historických dominant vytvořených na zakázku, 350 osobních a 264 nákladních automobilů a více než 5000 figurek, které představují situace z reálného života.
Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.