Úvod > Aktuality > Šumavský Ski&Bike Špičák: Stále tři sjezdovky i ceny vedlejší sezony
Šumavský Ski&Bike Špičák: Stále tři sjezdovky i ceny vedlejší sezony
"> "> ">
Zimní sporty

Šumavský Ski&Bike Špičák: Stále tři sjezdovky i ceny vedlejší sezony

  • Vydáno16. ledna 2020
Počasí v uplynulém týdnu bez přírodního sněhu i větších mrazů potřebných k technickému zasněžování znamená, že zatím nebylo možné otevřít další sjezdovky. Stále se tak na šumavském Špičáku lyžuje na hlavní dlouhé sjezdovce obsluhované lanovkou, rodinné Spodní Šanci s kotvou, kde je i večerní lyžování, a na lyžařském hřišti s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou.
Návštěvníci areálu na Špičáku si nyní alespoň užívají modrou oblohu a slunce, ke změně počasí a teplot má dojít o víkendu, kdy na sobotu předpověď hlásí sněžení a následně mrazy. Celou sobotu si tady zájemci mohou zcela zdarma otestovat lyže (značka K2) i další vybavení (helmy, brýle, sněžné brusle aj.), akce je spojena s ochutnávkou jídla a nápojů (též zdarma).

Každý pátek, v sobotu a ve středu se koná večerní lyžování od 18:30 do 21:00 hodin na Spodní Šanci. Druhým víkendem pokračují víkendové kurzy pro děti. Stále se tu lyžuje za výhodnější ceny vedlejší sezony, tj. 550 Kč za celodenní skipas (při online nákupu navíc další sleva). Každý den je ve Ski&Bike Špičák otevřena lyžařská škola, půjčovna, servis lyží a všechna gastro zařízení. Lanovka a vleky jsou v provozu od 8:30 do 16:00 hodin. Občerstvení v novém vyhřívaném stanu a v chatě Blaženka k dispozici i po skončení provozní doby vleků.
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.