Úvod > Aktuality > CzechTourism zahájí novou turistickou sezonu na Křivoklátě
CzechTourism zahájí novou turistickou sezonu na Křivoklátě
">
Památky

CzechTourism zahájí novou turistickou sezonu na Křivoklátě

  • Vydáno2. dubna 2011
CzechTourism podpoří letošní zahájení turistické sezony speciální propagací. Její součástí je i organizace vlastní akce agentury na hradě Křivoklát, která proběhne v sobotu 2. dubna. Cílem všech aktivit je upozornit veřejnost na start sezony a s tím i na možnosti, jak trávit aktivně volný čas v Česku.
CzechTourism v roce 2010 představil pozitiva tuzemského cestování kampaní Dovolená v Česku – to letí! Letos agentura plánuje zahájit propagaci souběžně se startem sezony. Na hradě Křivoklát bude 2. dubna 2011 od 10 do 16 hodin připraven celodenní zábavní program pro veřejnost.   Lidé si budou moci poslechnout hudební vystoupení a především si sami vyzkoušet řadu zábavných aktivit, ať už jde o střelbu z luku, školu karikatur, ražbu mincí, chůzi po laně, žonglování, pétanque nebo svezení v automobilových veteránech. Ke stánku portálu Kudy z nudy si budou moci přijít pro tipy na výlety a dovolené po Česku a vyhrát tu některou ze zajímavých cen s tematikou cestování.   K dopravě na hrad budou moci zájemci využít speciální historické autobusy, které budou během soboty vyjíždět z autobusového nádraží v Berouně a Rakovníku v 10, 12 a 14 hodin. Jízda autobusem i vstup na akci je zdarma.   Zahájení turistické sezony je spojeno nejen se znovuotevíráním památek a turistických atrakcí, ale je to zároveň začátek období vhodných pro častější výlety a cesty po Česku. Loni podnikli Češi od dubna do června 1,75 milionu dovolených a 4,7 milionu kratších cest. Agentura CzechTourism se při komunikaci startu sezony nesoustředí jen na tento vlastní event, ale ve spolupráci se svými regionálními partnery upozorní také na zahajovací akce v regionech, které proběhnou od konce března do začátku května.   O akci: Náklady na organizaci eventu a propagaci akcí jsou 200 tisíc Kč bez DPH. Tyto aktivity probíhají v rámci projektu IOP s kampaní Dovolená v Česku – to letí, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.