Úvod > Aktuality > CzechTourism zahájí novou turistickou sezonu na Křivoklátě
Památky

CzechTourism zahájí novou turistickou sezonu na Křivoklátě

  • Vydáno2. dubna 2011
CzechTourism podpoří letošní zahájení turistické sezony speciální propagací. Její součástí je i organizace vlastní akce agentury na hradě Křivoklát, která proběhne v sobotu 2. dubna. Cílem všech aktivit je upozornit veřejnost na start sezony a s tím i na možnosti, jak trávit aktivně volný čas v Česku.
CzechTourism v roce 2010 představil pozitiva tuzemského cestování kampaní Dovolená v Česku – to letí! Letos agentura plánuje zahájit propagaci souběžně se startem sezony. Na hradě Křivoklát bude 2. dubna 2011 od 10 do 16 hodin připraven celodenní zábavní program pro veřejnost.   Lidé si budou moci poslechnout hudební vystoupení a především si sami vyzkoušet řadu zábavných aktivit, ať už jde o střelbu z luku, školu karikatur, ražbu mincí, chůzi po laně, žonglování, pétanque nebo svezení v automobilových veteránech. Ke stánku portálu Kudy z nudy si budou moci přijít pro tipy na výlety a dovolené po Česku a vyhrát tu některou ze zajímavých cen s tematikou cestování.   K dopravě na hrad budou moci zájemci využít speciální historické autobusy, které budou během soboty vyjíždět z autobusového nádraží v Berouně a Rakovníku v 10, 12 a 14 hodin. Jízda autobusem i vstup na akci je zdarma.   Zahájení turistické sezony je spojeno nejen se znovuotevíráním památek a turistických atrakcí, ale je to zároveň začátek období vhodných pro častější výlety a cesty po Česku. Loni podnikli Češi od dubna do června 1,75 milionu dovolených a 4,7 milionu kratších cest. Agentura CzechTourism se při komunikaci startu sezony nesoustředí jen na tento vlastní event, ale ve spolupráci se svými regionálními partnery upozorní také na zahajovací akce v regionech, které proběhnou od konce března do začátku května.   O akci: Náklady na organizaci eventu a propagaci akcí jsou 200 tisíc Kč bez DPH. Tyto aktivity probíhají v rámci projektu IOP s kampaní Dovolená v Česku – to letí, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů.

Další aktuality

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky

V Neumětelích zahájí jezdeckou sezónu Horymírova jízda

V sobotu 24. února 2024 se v Neumětelích a Radotíně chystá Horymírova sváteční jízda. Přijďte se podívat na koně i jezdce, kteří touto svou jízdou otevřou letošní jezdeckou sezónu. Horymírova družina se sejde okolo 8:00 v Radotíně, odkud vyrazí na dlouhou cestu, až do Neumětel.
Středočeský kraj | Letní sporty

Jarní poutě 2024: Matějská, Sedlecká, Dobrovodská či Řípská

Jaro je na spadnutí a s ním i oblíbené jarní poutě. Pražská Matějská začíná již poslední únorovou sobotu, dlouho na sebe nenechají čekat ani velikonoční poutě Sedlecká v Kutné Hoře a jihočeská v Dobré Vodě. Dubnový výlet na Říp spojte s Řípskou poutí a za květnového sluníčka si užijete pouť ve Žďáru nad Sázavou.
Středočeský kraj | Zážitky

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již patnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Sbírka slánek ve Slaném je jednou z největších na světě

Je vidět, že bez soli to zkrátka opravdu nejde. A zvlášť ve Slaném, kde vznikla roku 2011 originální velká sbírka slánek. Díky ochotným dárcům z Česka i zahraničí se sbírka rychle rozrůstá a v současné době čítá zhruba již 4200 exponátů. Darované skvosty jsou vystaveny v prostorách slánského Infocentra Pod Velvarskou bránou.
Středočeský kraj | Kultura

10 tipů, kam na výlet v Kolíně a okolí

Kolínu se díky místním židovským památkám přezdívá „Jeruzalém na Labi“. Z výšky si královské město lze prohlédnout z rozhledny Vodárna, vzniklé z bývalé vodárenské věže, anebo ze středověké věže Práchovna. V blízkém parku jsou k vidění sochy medvědů ze známé pohádky Potkali se u Kolína. Dominantou města je honosný chrám sv. Bartoloměje od Petra Parléře. Unikátní zákoutí v historickém centru města představuje Bartolomějské návrší, které nabízí neobvyklé pohledy na nejcennější kolínské památky. K návštěvě láká zdejší kostnice s bohatou ornamentální výzdobou i budova bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Z místní zvonice se naskýtají krásné výhledy do daleka.
Středočeský kraj | Památky

V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

Hornické muzeum Příbram pořádá v sobotu 17. února 2024 tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Přijďte si užít masopustní průvod, rej masek a žertovné masopustní scénky v prostředí hornických Březových Hor! Na přípravě této lidové veselice muzeum již 21. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 98 let.
Středočeský kraj | Kultura

Církevní řády: noční vigilie, práce a latinské mše s cisterciáky

Silentium, tedy přísné noční mlčení, vstávání ve tři čtvrtě na tři ráno a vzápětí ve tři hodiny noční vigilie, to je jen část denního řádu, který se už dlouhá staletí udržuje v cisterciáckém opatství Naší milé Paní ve Vyšším Brodě. Z celé řady cisterciáckých klášterů v Česku dnes zbyl jako jediný fungující mužský klášter.
Středočeský kraj | Památky