!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Czech Design Week oživí Kongresové Centrum
Czech Design Week oživí Kongresové Centrum
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Czech Design Week oživí Kongresové Centrum

Vydáno 12. prosince 2019
V pořadí již 6. ročník festivalu designu proběhne od 12. do 15. prosince 2019 v prostorách Kongresového centra Praha, kde bude k vidění to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, originálních hraček i papírenských potřeb, interiérového designu ale také parfémů či kožených doplňků. Návštěvníci se mohou těšit také na tematické workshopy a přednášky s odborníky. Do letošního ročníku se zapojí na 150 českých i zahraničních designérů, jejichž díla budou rovněž ke zhlédnutí v dalších 15 partnerských galeriích a showroomech v Praze.
czech design weekPřehlídka designu na festivalu Czech Design Week představí na 150 českých a zahraničních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění či průmyslový design. Letošní ročník se ponese také v duchu oslav 30. výročí Sametové revoluce. Významné výročí uctí pořadatelé tak, že letos zavedli vstup zdarma pro studenty a učitele.

czech design weekFestival se odehrává v Kongresovém Centru Praha od čtvrtka 12. 12. až do neděle 15. 12. 2019. Přijďte se podívat na to nejzajímavější ze současného designu a umění. Letošní ročník bude obohacen mezinárodní učastí s výběrem z Milan Design Week a dalších.

V letošním ročníku budou mít bohaté zastoupení instalace ze skla. K vidění budou v Kongresovém Centru kromě již zmíněných také skleněná umělecká díla Dominiky Petrtýlové, Daniely Chodilové nebo Mariety Tedenacové
 

Na festivalu se představí nová jména i zavedené značky

czech design weekNovinkou letošního ročníku je rozdělení přehlídky na dvě části. Expo část představí instalace s jasným konceptem a uměleckým přesahem. Prostor zde dostanou mladí designéři, studia a studenti stejně tak jako významné a již zavedené značky a umělci. Budou zde k vidění například jedinečná křišťálová díla Lukáše Jabůrka, originální skleněné vázy mladé designérky Anny Jožové nebo skleněné instalace Kristýny Venturové. Druhá část Start Up Designers bude hostit nové začínající umělce, studia či jednotlivce, kteří chtějí u veřejnosti ověřit své nápady a myšlenky a nabídnout své produkty na trh.

czech design weekChic By Pig je česká značka designového, poctivého “chic” nábytku a doplňků do dětských pokojů. Produkty, sériové i na míru, tvoří nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, a to v rámci své filozofie: “Simple but fun”. Šperky pro každodenní využití z každodenních materiálů - umělecký řezbář a student Fakulty umění Ostravské univerzity Matěj Pikáli si pod značkou Šperky Medeo našel zalíbu v práci s nejrůznějšími materiály. V jeho ručně vyráběných špercích se mísí měď, bronz, dřevo i ořechové dřevo. Papír unese všechno a vše se do něj schová. Filozofií Atelieru Bozduganov, je to, že papír není pouhým nástrojem, ale klíčovým prostředkem skrze který zhmotňujeme a sdílíme myšlenky i sny. Při pohledu na křesla od Dusek Design Studio napadá otázka, zda jde ještě o nabýtek, nebo už o umělecké dílo. Přijďte se sami přesvědčit na Czech Design Week, kde najdete řadu dalších zajímavostí.

czech design weekK oslavám 30. výročí Sametové revoluce se v rámci festivalu připojí také kavárna Louvre, kde bude vůbec poprvé představena designová instalace od sklářského výtvarníka, designéra a malíře skla Františka Jungvirta, vítěze ceny Ludwiga Mosera 2018. Kromě českých designérů podpoří Czech Design Week i zahraniční autory, například držitele cen Red Dot Award 2019 designérské duo Sapiens Design či britského designéra Mattea Bandyho. Z Itálie přiváží v rámci spolupráce s Digital Detox Design svou kolekci designér Matteo Giannerini. Inspirován námořními minami jeho kolekce převrací tuto formu a původní účel produktu tím, že se stává designovým kouskem.
Kongresové centrum Praha

Kongresové centrum Praha

Patří mezi významná evropská kongresová centra, kapacita prostor umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Je jednou z dominant města s nádherným výhledem na panorama Prahy.

Café Louvre - chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové... proč ne vy?

Café Louvre - chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové... proč ne vy?

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.