ÚvodAktualityCyklozávod Bike Adventure se tentokrát pojede na západě České republiky
Superior Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic
Letní sporty

Cyklozávod Bike Adventure se tentokrát pojede na západě České republiky

  • 20. května 2014
Nejpopulárnější domácí orientační závod dvojic na horském kole podle turistické mapy Superior Bike Adventure se v roce 2014 uskuteční v západní části republiky. Závod se bude konat o víkendu 12. – 13. července v trochu opuštěných a zapomenutých oblastech centrální části CHKO Český les. Centrum se nalézá u Hotelu na Pastvinách v Nové Vsi – Třemošné, Přimda.

CyklistéSuperior Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť rozmístěných v prostoru závodu.

Jedná se o závod dvouetapový, první den se jede 6 hodin, druhá etapa pak trvá 4 hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km, ale cestou si dají v hospodě na osvěžení jedno pivo. A jelikož se jedná o závod dvojic (mužských, ženských či smíšených), které se během závodu nesmí rozdělit, veškeré zážitky jejich prožívání v páru ještě násobí.

CylistikaTerény letošního ročníku jsou pestrou mozaikou hlubokých neobhospodařovaných lesů, rašelinišť, pastvin a luk. Značná část pohraničí byla v minulosti veřejnosti uzavřena a obyvatelstvo vystěhováno, přírodě napospas zůstaly desítky vesnic a osad, jejichž zbytky nyní utvářejí jedinečnou atmosféru Českého lesa.

Startovat na Bike Adventure může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera/partnerku, se kterým vytvoříte závodní tým. Kapacita závodu je omezena na 500 dvojic, což zajistí i jistou komorní a rodinnou atmosféru během celého víkendu. Ovšem obvykle bývá již brzy po otevření přihlášek naplněna, proto doporučujeme přihlásit se včas. Přihlašování je spuštěno již 20. května!

Zřícenina hradu Přimda – nejstarší kamenný hrad v Česku Památky

Zřícenina hradu Přimda – nejstarší kamenný hrad v Česku

Hrad Přimda je zříceninou jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Do dnešní doby se dochovalo torzo mohutné hranolové románské obytné věže a zbytky bašty z konce 15. století. Odtud se otevírá vynikající rozhled do okolí.

Další aktuality

Jarní prázdniny 2025 – Plzeňský kraj

Jarní prázdniny v Plzeňském kraji budou rozmanité. Můžete vyrazit do přírody, na lyže, ale také zabavit děti ve městě. Portál Kudy z nudy vám přináší spousty tipů, díky kterým můžete zpestřit menším i větším školákům volný čas. Stačí si vybrat.
1. únor 2025 10:16
Zážitky, Plzeňský kraj

Skiareál Špičák na Šumavě nabízí na pololetní i jarní prázdniny 6 kilometrů sjezdovek

V největším lyžařském středisku Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák je otevřeno zhruba 6 kilometrů sjezdovek, na nichž leží v průměru 30 cm sněhu. Pololetní prázdniny s navazujícím víkendem a prvním turnusem jarních prázdnin (pro děti z okresů Klatovy a Rokycany) si tak lze užít i na lyžích.
31. leden 2025 14:00
Zimní sporty, Plzeňský kraj

Bednářství nevymizí: bednáří z Plzně zachovávají a rozvíjí tradiční pivovarské řemeslo

Plzeňský pivovar je jedním z posledních míst v Evropě, kde se tradiční bednářské řemeslo zachovává. Bednáři se zde starají o ležácké sudy a dubové kádě, v nichž ve sklepích kvasí a zraje pivo. Dvakrát do roka provádí smolení sudů. Od prosince 2018 jsou bednáři Plzeňského Prazdroje zapsáni v národním seznamu kulturního dědictví a nyní usilují o záznam na seznamu UNESCO.
31. leden 2025 13:26
Zážitky, Plzeňský kraj

Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří

Do Plzně pomalu přichází období masopustu, který je tradiční dobou hodování a veselí. Nechte se inspirovat zvyky našich předků a přijďte v sobotu 8. března 2025 od 10 do 16 hodin na vepřové hody do Plzeňského Prazdroje!
31. leden 2025 0:04
Zážitky, Plzeňský kraj

Prožijte pohádku plzeňské hotelové noci

Chcete přátele pozvat na návštěvu do Plzně? Dlouho plánujete cestu do západočeské metropole a zatím nebyla příležitost? Během čtyř víkendů od 7. února až 23. března 2025 se opět po roce konají Plzeňské hotelové noci a vy se můžete v šestnácti plzeňských hotelech a penzionech ubytovat za zvýhodněné ceny. Jako bonus se zdarma podíváte do Loosových interiérů, Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea, muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou na prohlídku plzeňského pivovaru.
22. leden 2025 14:00
Životní styl, Plzeňský kraj

Kam na sjezdovky na Šumavě? Svahy pro zkušené i rodiny s dětmi či začátečníky

Na Šumavě je vždycky krásně! A pro milovníky sjezdového lyžování nastává ten nejkrásnější čas během zimních měsíců, kdy se šumavské kopce obléknou do bílého kabátu. Kde najdete ty nejlepší ski areály Šumavy vám poradí Kudy z nudy.
20. leden 2025 18:00
Zimní sporty, Plzeňský kraj

Počasí navzdory: běžky nebo pěšky v Plzeňském kraji

Běžky nebo pěšky? Slovní hříčka jasně vybízející k aktivnímu pohybu buď v bílé stopě, nebo po svých. Prezentuje ale také oblíbený seriál zimních výletů pro každé počasí, kterým Plzeňský kraj opět láká všechny nadšence zimní turistiky. Podívejte se na trasy, které Plzeňský kraj doporučuje a udělejte si výlet třeba na Padrťské rybníky, k pramenům Vltavy, na Čerchov anebo na Poledník.
13. leden 2025 13:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu?

I když hlavní turistická sezóna skončila a do nové je ještě daleko, rozhodně to neznamená, že by nyní Plzeň nestála za návštěvu. Naopak. Nicméně při přípravě výletu je dobré dopředu počítat se změnami, které zimní období v Plzni přináší. Zároveň vám nabídneme také pár tipů na to, jak si výlet maximálně užít i za špatného počasí.
3. leden 2025 10:00
Zážitky, Plzeňský kraj