Úvod > Aktuality > Projeďte se po cyklostezce Bečva
Projeďte se po cyklostezce Bečva
"> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Projeďte se po cyklostezce Bečva

  • Vydáno23. června 2020
Cyklostezka Bečva vede úchvatnou krajinou od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou. Na 160 kilometrech nabízí k obdivu přírodní krásy, pamětihodnosti, ale i stylové restaurace oblastí Valašska, Moravské brány a Hané. Letošní novinkou jsou tzv. "cyklobody", které pomáhají zlepšovat služby pro cyklisty.
cyklostezka bečvaDoslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy přes Valašské Meziříčí, Vsetín, Hranice a Přerov.

Na více než 160 km dlouhé trase můžete obdivovat jak přírodní krásy v okolí, tak významné historické památky měst, která se na cyklostezce nacházejí. Na své si přijdou jak cyklisté, tak in-line bruslaři nebo pěší turisté. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy.

cyklostezka bečvaČást trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích. Cyklostezka Bečva je lemována řadou turistických atraktivit. Prohlédnout si můžete například hrad Helfštýn, muzeum Komenského v Přerově, Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou, zámek v Hranicích, v Tovačově a mnohá další zajímavá místa.

Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské MeziříčíVelké Karlovice, Valašské MeziříčíRožnov pod Radhoštěm a Valašské MeziříčíPřerov. S kolem můžete cestovat jako se spoluzavazadlem nebo takzvaně v úschově během přepravy.  
 

Od letošní sezóny jsou na trase nově "cyklobody"

cyklostezka bečvaCyklostezka Bečva zavádí od letoška nově označení „Cyklobod“. Jeho majitel deklaruje, že je připraven na návštěvu cyklistů a dokáže jim i pomoci v nouzi. Podle počtu hvězdiček cyklista pozná, jakou službu může očekávat.  Označení bude zavedeno na Cyklostezce Bečva i na Moravské stezce .

Označení může získat restaurace, ubytování, turistická atrakce – kdekoliv na trase nebo ve velmi blízkém dosahu (do cca 5 – 10 kilometrů) těchto cyklostezek. Cyklisté uvidí, kolik hvězdiček má konkrétní místo na interaktivní mapě:
cyklostezka Bečva1 hvězdička * – stojan na kola (pevný, na víc jak tři kola, konstrukce alespoň dva body).
2 hvězdičky ** – ke stojanu je cyklistům k dispozici i nářadí na základní opravy kol a možnost nabíjení elektrokol (pumpička s nástavci na všechny typy ventilků, sada klíčů, imbusové klíče, sada šroubováků, náhradní ventilky a baterky do světel a blikaček k zakoupení, funkční lepení, olejnička, hadr, elektro přípojka na 240 V pro nabíjení elektrokol).
3 hvězdičky *** – ke stojanu a nářadí je k dispozici i uzamykatelná úschovna kol.
Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.

Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova

Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova

Cyklotrasa Moravská stezka má více než tři sta kilometrů a vede napříč Moravou od polských hranic po Lednicko-valtický areál na jižní Moravě. Začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků.