Úvod > Aktuality > Říjen návštěvníky ústecké zoo baví

Říjen návštěvníky ústecké zoo baví

Vydáno 10. října 2019 Příroda
Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří tzv. přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo? Mění se vstupné, které se snižuje na 110 Kč pro dospělou osobu, 55 Kč pro děti, studenty a důchodce. Rodina (dva dospělí a dvě děti) zaplatí za prohlídku zoo 290 Kč, takže ušetří 40 Kč oproti běžnému vstupném. V této souvislosti se mění i otevírací doba zoo, která je stanovena od 9:00 do 17:00 hodin a návštěvníci mohou stále využít oba vchody, spodní z Drážďanské ulice i horní z ulice Výstupní.
TuleniNěkteré změny se týkají i další nabídky pro návštěvníky Zoo Ústí nad Labem. Ubylo několik předváděcích akcí se zvířaty, např. komentované krmení lemurů kata v průchozím výběhu či jízda na ponících, kterou využívaly hlavně malé děti. I tak se ale návštěvníci v říjnu mohou podívat na cvičení slonů (denně ve 14:30), krmení orangutanů (denně 10:15), piraní (sobota 12:15) nebo krmení tuleňů (denně mimo út a st v 10:00; 15:30 hodin a v so + ne i v 17:30 hodin).

procházka slonůUrčitě nepropásněte také sloní procházku, která je pro mnohé návštěvníky velice překvapující záležitostí. Jít na výlet do zoo a najednou na cestě proti sobě potkat třítunovou slonici, to je nezapomenutelný zážitek. Delhi se v doprovodu chovatelů vydává na pravidelnou procházku každý den. Výjimkou mohou být zimní měsíce, kdy teplota klesá hluboko pod bod mrazu nebo je zde nebezpečí, že by mohla na sněhu a ledovce uklouznout a zranit se. Na "špacír" se slonice vydává denně od pondělí do pátku v 11:30 (s tolerancí 1/2 hodiny).
 

Poznejte nové obyvatele zoo

Tučňáci v zoo ÚstíNovými obyvateli zoo jsou od konce roku 2017 tučňáci brýloví. Chcete se dozvědět zajímavosti z jejich života, např. to, že domovem tohoto druhu nejsou mrazivé oblastí Antarktidy? Pak za nimi přijďte denně od 10 hodin. Vzhledem k tomu, že zvířata jsou stále plachá a reagují na jakoukoli změnu, nezvykla si ještě brát od chovatelů pravidelně ryby z ruky. V pravidelný čas však dostanou misku s krmnou dávkou, zazní reprodukovaný komentář a na závěr chovatelé odpovídají na zvídavé dotazy návštěvníků.
Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem - vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.