Úvod > Aktuality > Čtyři speciální prohlídky města Kutná Hora se konají každou adventní neděli
Čtyři speciální prohlídky města Kutná Hora se konají každou adventní neděli
"> "> "> "> ">

Čtyři speciální prohlídky města Kutná Hora se konají každou adventní neděli

Vydáno 30. listopadu 2019 Památky
Po celý prosinec můžete využít také speciální adventní prohlídky nazvané „Adventní podvečery při svíčkách“, které letos budou probíhat 1., 8., 15. a 22. prosince 2019. Prohlídky probíhají vždy současně v Dačického domě, ve Vlašském Dvoře a v kostele sv. Jana Nepomuckého. Můžete se těšit na kostýmované průvodce, programy pro děti, krásnou vánoční atmosféru v expozicích a zlevněné vstupné. Přijďte si užít adventní čas v Kutné Hoře!

Kutná HoraV době adventní můžete navštívit památky Kutné Hory trochu odlišně. Speciální komentované prohlídky s názvem Adventní podvečery se konají každou neděli 1. prosince, 8. prosince, 15. prosince a 22. prosince. Speciální prohlídky s vánoční atmosférou budou probíhat vždy současně v Dačického domě, ve Vlašském dvoře a v kostele sv. Jana Nepomuckého.

V Dačického domě se budou konat andělské prohlídky a soutěže pro děti, v kostele sv. Jana Nepomuckého se projdete s průvodcem při svíčkách a Královskou mincovnu uvidíte tak, jak ji neznáte. Setmělou mincovnou, osvětlenou svíčkami, se za zvuku koled, vůní perníčků a obnovením či připomenutím si vánočních tradic pro děti i dospělé, se prochází průvodce s historií Vlašského dvora.

Adventní podvečery se konají vždy od 16:00 do 19:00 hodin. Vstupenky zakoupíte na pokladně vybraného objektu za 20 až 50 korun.
Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

Chrám je nejstarším z kutnohorských kostelů. S jeho stavbou se začalo po roce 1330. Až do 17. století se kostelu přezdívalo Vysoký, podle jeho věže.

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře

Kutná Hora je jediným městem ve Středočeském kraji, zapsaným na seznam UNESCO, a to zejména díky velkému množství gotických památek. Nenechte si však ujít tento opomíjený skvost barokní architektury, vystavěného dle plánů proslulého architekta F. M. Kaňky v letech 1734-1754.

Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny

Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "prubíř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.

Dačického dům v Kutné Hoře

Dačického dům v Kutné Hoře

Nově otevřená interaktivní expozice! Rodný dům Mikuláše Dačického z Heslova (1555 až 1626) je významný pozdně gotickým jádrem a vrcholně barokní fasádou se zbytky gotických prvků.

Sankturinovský dům v Kutné Hoře

Sankturinovský dům v Kutné Hoře

Impozantní palác s barokní fasádou tvoří dominantu Palackého náměstí. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům - v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro.