!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Pět míst, kde si užijete safari
Pět míst, kde si užijete safari
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Pět míst, kde si užijete safari

Vydáno 18. května 2021
Budete se divit, ale safari už dávno není jen výsadou Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Na safari se můžete vypravit do mnohých dalších zoologických zahrad po celé České republice - například do Olomouce, Chomutova, Ostravy i Brna. Pojďte s námi na výpravu za krásnými zvířaty do safari výběhů!

Safari ve Dvoře Králové

Pýchou Safari Parku – zoologické zahrady ve Dvoře Králové je Africké safari Josefa Vágnera, poprvé otevřené v roce 1989. Můžete se tu vydat mezi volně žijící stáda antilop, žiraf, zeber, pakoňů a ptáků, uvidíte pelikány plující na hladině vodní nádrže, pštrosy a dokonce i žirafy. Celkem vás čeká projížďka dlouhá přibližně 5,5 km, letos je zatím možné se na safari podívat pouze vlastním autem, vstupné pro automobil je 350 Kč. Jízdenky seženete on-line, pokladny jsou prozatím uzavřeny. V autě nesmíte mít psy a jiná zvířata.

Od 15. května 2021 se lidé mohou znovu vypravit do Afrického a Lvího safari. Do odvolání platí nižší ceny vstupného. Vstupenky bude nadále možné nakoupit pouze online. Vstupné pro zdravotníky je až do konce května zdarma.

Do safari se na hlavní sezonu přemístila letos stáda zeber, vodušek, antilop koňských a losích, pakoňů a skupiny pelikánů. Nechybí ani žirafí samci Mick a Bazyl. Ve Lvím safari na vás také čeká smečka lvů berberských sestávající z dvou samic a jednoho samce. Skupiny kopytníků se rozrostly o desítky mláďat, v safari nově přibyly také originální kamenné rozcestníky, jejichž vzhled odráží skutečné rozcestníky v afrických rezervacích.
 

Safari v Olomouci

Od roku 2013 se v zoologické zahraděOlomouci postupně otvírají velké areály safari, pojednané jako tematické zoogeografické zóny. Na konci července 2013 byla otevřena první část nového safari, Eurasie, o dva roky později se připojilo Safari Afrika. Loni v létě bylo v zoo otevřeno Safari Amerika, v dalších letech přibudou Austrálie a Arktida.

Jednotlivými částmi vás proveze Safari vláček; odjíždí v 10 až 15 minutových intervalech ze zastávky Safari Afrika pod pavilonem žiraf a jízdenky se kupují přímo ve vláčku. Vstupenky do zoo seženete u vstupu nebo online.
 

Safari v Chomutově

Safari si u nás mohou dovolit jen zoologické zahrady, které mají dost prostoru pro rozšíření. Mezi ně patří Podkrušnohorský zooparkChomutově, kde v rozsáhlém areálu s modřínovým hájem, smíšeným lesem, volnými pastvinami a velkou vodní plochou žijí například zubři, jeleni, mufloni, srnčí zvěř, sajgy sibiřské, skotský náhorní skot nebo asijští lichokopytníci včetně vzácných koní Převalského.

Podívat se sem můžete s terénní soupravou Safari expres. Souprava jezdí každý víkend a státní svátek. Začátky jízd jsou vždy ve 13, 14, 15, 16 a 17 hodin a jednotné jízdné je 50 Kč (děti do 3 let jedou zdarma).
 

Safari v Ostravě a Brně

Také v zoologické zahraděOstravě mají rozsáhlé výběhy safari, kudy projíždějí vláčky. Mezi desítky volně žijících druhů africké a asijské fauny se svezete Safari expresem, nástupiště objevíte pod výběhem žiraf. Safari je členěno do tří výběhů, začíná Afrikou a přes Persii pomyslně dojedete až do Indie. Safari expresem se můžete projet každý den v době od 10 do 16:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf. Vstupenku do zoo je možné zakoupit buď online, nebo u pokladen při vstupu do zoo.

Rozlehlý výběh pro africké kopytníky v brněnské zoologické zahradě si vysloužil název Safari.
Areál s vyhlídkovou plošinou, stájemi a jezírkem s potokem byl v Zoo Brno dokončen v roce 1980. Na hektarové rozloze společně žili představitelé fauny subsaharské savany: žirafy Rotschildovy, přímorožci šavlorozí, adaxové, zebry Böhmovy i Chapmanovy, pakoni modří, vodušky lečve a pštrosi dvouprstí (ti se však neosvědčili). Výběh Safari se nachází u Africké vesnice. Vstupenku do zoo je možné zakoupit pouze on-line.
Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu - budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém - můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".

Safari výběh v Zoo Brno

Safari výběh v Zoo Brno

Rozlehlý výběh pro africké kopytníky v brněnské zoologické zahradě si vysloužil název Safari.

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Velkým lákadlem v Podkrušnohorském zooparku Chomutov je safari, které si lze prohlédnout z terénní soupravy Safari expres.

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Safari v Zoo Olomouc - Svatý Kopeček

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. V současné době je možné navštívit tři z pěti plánovaných areálů - Safari Euroasie, Safari Afrika a Safari Amerika s expozicí vlků.

Safari v Zoo Ostrava

Safari v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě se na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy projíždějí vláčky. Je tak možné pozorovat stáda různých druhů kopytníků zcela novým způsobem, mnohdy z bezprostřední blízkosti.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Na Šumavě vzniklo unikátní středoevropské safari, kde lze ze speciálních srubů pozorovat volně jelení zvěř. Do uzavřených výběhů se postupně vrátí i šelmy. Safari je u nás naprosto ojedinělý projekt. V NP jsou nyní k dispozici tři speciální pozorovatelny v Srní, Borové Ladě a Jeleních Vrších.

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.