Úvod > Aktuality > Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Vydáno 10. října 2018 Gurmánská turistika
Za dobrou čokoládou už není třeba jezdit až do Belgie. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy po České republice na místa, kde budou čokoládou upokojeny nejen vaše chuťové pohárky.

Čokoláda od října do listopadu

ČokoládaJiž tento víkend od 12. do 14. října se koná v Táboře Čokoládování - čokoládový festival Muzea čokolády a marcipánu. Přijďte ochutnat čokoládu ve všech jejích skupenstvích, tešit se můžete i na velmi bohatý doprovodný program, kuchařské show plné čokolády, prohlídky muzea i autorské čtění nové knížky Fína čokoláda.

Od 19. do 21. října se bude mlsat v Hradci Králové, kde se chystá ČokoFest. V OC Futurum bude připraven pestrý program: výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace, workshopy i nejrůznější vystoupení.

Další ročník Čokoládového festivalu na zámku Valtice proběhne od pátku 26. do neděle 28. října. Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

ČokoládaTaké listopadu bude plný čokoládových dobrot a zábavy. Od 2. do 4. listopadu se bude putovní Čokoládový festival konat na Výstavišti Černá Louka v Ostravě. Poté se přesune na severozápad, a to až do Ústí nad Labem, kde se čokolády představí v Kulturním středisku 9. a 11. listopadu. Od 16. do 18. listopadu zavítá festival čokolády do Prahy, a to do OC Harfa. Kromě čokoládových delikates se letos můžete těšit i na další laskominy, které obsahují čokoládu, jako jsou třeba vafle, perník nebo bonbony. Podzimní pouť Čokoládového festivalu zakončí příbramské Divadlo A. Dvořáka, kde bude od 23. do 25. listopadu možné ochutnat a zakoupit čokoládové dobrůtky v Estrádním sále.
 

Na Staré Hrady za čokoládou a vínem

PralinkyNejen do města, ale třeba také na hrad se můžete vydat za čokoládou. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady láká na Babí léto s vínem a čokoládou. Těšit se můžete na čokolády mnoha druhů, chutí, barev a vůní horkých i studených. Starohradským originálem je potom Drakuláda, dračí čokoláda hořká i mléčná. Všechny tyto laskominy budou dostupné vždy v sobotu a neděli od 9:30 do 17:00 hodin.

Pro návštěvníky budou přichystány čtyři zážitkové prohlídkové okruhy, včetně letošní nové trasy Zdravosvět a Dračí království. Mimo čokolád vás čeká také široká nabídka vín a medoviny. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic - bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.
 

Čokoládový jarmark v Troubelicích

ČokoládaV pořadí již sedmý, jarmark v Čokoládovně Troubelice, můžete navštívit v sobotu 13. října. Nebudou chybět prodejní stánky s regionálními dobrotami, přírodní kosmetikou a dalšími zajímavými výrobky. Dále budete mít možnost zakoupit kvalitní mléčné výrobky přímo z farmy, , domácí pečivo a kvasový chléb, ručně vyráběná oříšková másla, med a medovinu přímo od včelaře, k dostání bude též levandule pěstovaná na Moravě, malá sýrárna z podhůří Jeseníků vám nabídne několik druhů sýrů, sypané čaje anebo biopovidla a bioslivovice z Josefových biosadů z Troubelic. Jarmark se koná za každého počasí.