Úvod > Aktuality > Čokoláda v pohybu i nekonečný sjezd na koloběžce aneb za rodinnými zážitky do Jeseníků a Beskyd
Čokoláda v pohybu i nekonečný sjezd na koloběžce aneb za rodinnými zážitky do Jeseníků a Beskyd
"> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Čokoláda v pohybu i nekonečný sjezd na koloběžce aneb za rodinnými zážitky do Jeseníků a Beskyd

  • Vydáno13. září 2016
Výletní sezóna s prázdninami nekončí. Nějaké dny zalité sluncem nás jistě ještě čekají a podzimní týdny hrající všemi barvami také stojí za to. Ať už patříte mezi sportovce, nebo dáváte přednost odpočinku, lokality, do kterých se vás chystáme pozvat tentokrát, nabízejí od každého něco.
Máte rádi čokoládu? Kdo by neměl! Předposlední zářijový víkend 17. a 18. 9. se ve Velkých Losinách ponese právě v duchu této laskominy díky festivalu zážitků s názvem Čokoládové lázně aneb Čokoláda v pohybu. Program nadchne nejen mlsné jazýčky, ale také sportovně aktivní účastníky. Podhůří Jeseníků je pro ně jako stvořené!

Program 2. ročníku tohoto „sladkého“ festivalu zavede turisty do lázeňského města Velké Losiny. Podívají se do jeho centra, ruční papírny a večer si smlsnou na snoubení vína s čokoládou, které organizátoři pro aktuální ročník chystají.

Když už budete ve Velkých Losinách, nenechte si ujít návštěvu místního zámku a Termálních lázní se sirnou vodou, které jsou nominovány v kategorii Trendy novinky v právě probíhající soutěži DestinaCZe.
 

S rodinou do Beskydského nebe

Jihovýchodně od Velkých Losin leží město Frenštát pod Radhoštěm. Navštívit ho stojí za to z více důvodů. Jedním z nich je zážitek pro všechny generace, který je vlastivědně-přírodovědná naučná stezka Beskydské nebe táhnoucí se 1800 metrů. Prohlédnete si na ní mimo jiné siluety dravců a na osmi hlavních informačních panelech se dovíte zajímavosti z historie i současnosti. Nezapomenutelné vzpomínky získáte na 85 metrů dlouhém vzdušném chodníku, kde nahlédnete do života v korunách stromů.

Naučná stezka Beskydské nebe patří také mezi finalisty v soutěži DestinaCZe, a to v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu. Výjimečnou je v tomto roce soutěžní kategorie Po stopách Karla IV., která vznikla k příležitosti 700. výročí narození tohoto panovníka.

Ráj koloběžkářů

Dalším atraktivním místem, pro které můžete v soutěži hlasovat, konkrétně v kategorii Nejlepší zážitek na českých horách, je nejdelší sjezd na koloběžce v ČR. Najdete ho v areálu Kouty nad Desnou.
Trasa o délce 17 kilometrů začíná u horní nádrže Dlouhé stráně (koloběžky se dají zapůjčit přímo tam) a pokračuje do areálu Kouty. V rámci zhruba půlhodinového sjezdu se turistům otevřou úchvatné výhledy na zdejší krajinu včetně špičky Pradědu a skalnatých vrcholků dalších hor.

Takže hurá vstříc aktivnímu podzimu!
 
Wellness hotel Diana ve Velkých Losinách – ráj pro rodiny s dětmi

Wellness hotel Diana ve Velkých Losinách – ráj pro rodiny s dětmi

Nabídka relaxačně ozdravných pobytů ve Wellness hotelu Diana, který stojí na okraji kouzelného lesa, na svazích Lázeňského vrchu západně od Velkých Losin uprostřed překrásné zeleně.

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Vydejte se na kolech do 17. století, do období, kdy se na Jesenicku a později i Šumpersku odehrávaly čarodějnické procesy, které připravily o život desítky nevinných lidí. K uctění jejich památky byly na vybraných místech, vedle již existujících památníků, instalovány pomníčky a pamětní desky.

Areál zdraví ve Velkých Losinách

Areál zdraví ve Velkých Losinách

Areál zdraví ve Velkých Losinách, nedaleko zámku na louce vedle hlavní silnice, nabízí sportovní i kulturní vyžití. Můžete si zde zahrát míčové hry, ale také zlepšit svou fyzičku na několika strojích pod širým nebem. Děti se vyřádí na prolézačkách či v dětském koutku.

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Velkolosinské pralinky – ručně vyrobený originál z dílny Jany Kašparové

Velkolosinské pralinky – ručně vyrobený originál z dílny Jany Kašparové

Velké Losiny už v současnosti nelákají jen zámkem, lázněmi nebo proslulou ruční papírnou. Lidé se tu zastavují v jedinečné cukrárně, která láká zejména pravými Velkolosinskými pralinkami, které vznikají přímo v centru obce v dílně Jany Kašparové.

Renesanční zámek Velké Losiny

Renesanční zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.

Termální park – Termály Losiny

Termální park – Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Jako jediný u nás nabízí bazény napuštěné přírodní termální vodou.