Úvod > Aktuality > Co nového uvidíte v ostravském městečku Miniuni?
Co nového uvidíte v ostravském městečku Miniuni?
">
Zážitky

Co nového uvidíte v ostravském městečku Miniuni?

  • Vydáno15. března 2017
Úplně jiný svět na vás čeká přímo v centru Ostravy, hned vedle areálu Výstaviště Černá louka. V městečku Miniuni najdete 34 modelů významných budov, z různých evropských měst a k tomu ještě 7 divů světa. Tento projekt byl zrealizován v roce 2004, při vstupu České republiky do Evropské unie. Všechny modely jsou v měřítku 1:25.
Od poloviny března má otevřeno minisvět, městečko Miniuni v centru Ostravy vedle areálu Výstaviště Černá louka. Na rozdíl od Mariánských Lázní tady nebudete mít na dlani Česko, ale celý svět, dokonce i ten dávno zaniklý: kromě Eiffelovky nebo šikmé věže v Pise uvidíte například sedmi divů světa. Podobně jako v miniaturních městečkách v zahraničí i areálem Miniuni jezdí vláčky a lodě, nechybí ani letiště s letadly.

Místo stále se rozrůstajících staveb Miniuni sází spíš na zajímavé akce a výstavy. Letos se můžete těšit například na expozici pro fanoušky železnic, přehlídku modelů historických lodí a hradů a zámků a také na výstavu Mini American Classic Cars, kterou v létě doplní výstava skutečných amerických veteránů; na Výstavišti Černá louka budou obří krasavci k vidění téměř celé léto od 21. června do 3. září.

Všechny uvedené výstavy setrvají v Minuni celý rok, tedy až do konce prosince. Otevřeno je tu denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin, v letních měsících denně s prodlouženou otvírací dobou o hodinu dřív a o hodinu déle. Vstupenka pro dospělé stojí 70 Kč, pro děti, studenty a seniory 40 Kč.