Úvod > Aktuality > Číslem „7“ odpálíš všechno – možná
Letní sporty

Číslem „7“ odpálíš všechno – možná

  • Vydáno7. května 2009
Golf, tento sport gentlemanů, je v podstatě snahou dostat malý golfový míček z odpaliště co nejmenším počtem ran do jamky za použití různých holí. Prý pochází ze Skotska a hraje se už několik století. Přestože byl hrou společenské elity, dnes ho hraje celkem široká část populace na celém světě. Navíc je prý golf na druhém místě v žebříčku počtu hráčů, hned po volejbalu.
Vzhledem k charakteru tohoto sportu není nikdy pozdě s golfem začít. Když se k tomu rozhodnete, můžete tak učinit například v jedinečné golfové destinaci sportovně-rekreačního areálu Prosper Golf Resort Čeladná. Ten se rozkládá na 140 hektarech ve stejnojmenné obci na severovýchodě České republiky. Najdete tu 24 krytých odpališť, 9 cvičných jamek, chipping green (krátká hra), 2 mistrovská osmnáctijamková hřiště s klubovnou a zázemím. Dále pak stylovou restauraci a ubytování. Pro začátečníky potom výuku s trenérem. Hráči můžou zůstat v kondici i v zimě díky Indoor hale s putting greenem a několika cvičnými odpališti.

Jakmile vás golf uchvátí natolik, že se nesmíříte s rolí začátečníka, potom můžete využít například nabídky společnosti Artis 3000. Ta zajišťuje golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé na vybraných golfových hřištích po celé ČR (Konopiště, Hluboká, Mstětice a další). Sportovně laděným rodinám by mohla vyhovovat nabídka Aparthotel Šumava 2000, která přináší vedle golfu celý komplex aktivit v podobě čtyřdenního golfového balíčku (golf, koně a relaxace na Šumavě). Kromě toho, že strávíte nezapomenutelnou dovolenou uprostřed lesů, můžete ji prožít i s holí v ruce na greenu, ale také na koni. Navíc je tu relaxační centrum (sauna, vířivka, pára, odpočívárna), relaxační masáže, billiard, venkovní vyhřívaný bazén a další příjemnosti.


V neméně zajímavé krajině, jen na druhém konci Čech, na vás čeká další golfový areál – Golf club Mýtiny v Harrachově. Jedná se o jediné hřiště v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty. Vše tu vzniklo díky projektu „Family Courses“ (rodinný golf), a děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů. Navíc poloha hřiště umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou, s výlety na horských kolech, tenisem, horskou turistikou, minigolfem i koupáním. Když si budete chtít udělat příjemný den s rodinou a především zaměstnat své děti, potom je ideálním místem Golfová akademie v Mníšku pod Brdy. Zdejší devítijamkové hřiště slouží golfistům nepřetržitě již od roku 1928. Můžete se tu zdokonalit na driving range nebo v puttingu a chipingu. To vše pod vedením profesionálních trenérů. Výhodou je, že vám tu potřebné vybavení půjčí.
 
Další zajímavé golfové hřiště v neméně zajímavém místě je osmnáctijamkové hřiště s golfovými kurzy pro hráče i nehráče v Poděbradech. Dnešní podoba poděbradské mistrovské „osmnáctky“ nabízí především příjemný zážitek ze hry. Výhodou hřiště je jeho celoroční hratelnost na letních greenech. Navíc cvičné plochy – driving range, putt a chip – jsou hráčům k dispozici zdarma. Vedle zázemí klubu, recepce, restaurace s kavárnou a ubytováním je tu oblíbený indoor s 8 odpališti.
 
Pokud v dnešní uspěchané době hledáte pomyslnou oázu klidu a k tomu oázu, kde se hraje golf, potom oáza klidu v Erpet golf centru Praha je pro vás tou pravou. Tento víceúčelový sportovně-společenský komplex na levém břehu Vltavy nabízí především golf. Dvoupodlažní driving range se 14 odpališti doplňuje putting green, devítijamkové hřiště a simulátory her na více než 50 světových hřištích. Pro začátečníky i pokročilé jsou k dispozici profesionální trenéři a cvičitelé. Mezi další sporty, které tato hala nabízí, patří tenis, squash, volejbal, fotbalové hřiště, venkovní bazén, sauna, whirlpool a masáže. Nechybí ani kadeřnictví, sport shop nebo restaurace s venkovní terasou.
 
Kontakty:
Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Jedinečná golfová destinace, sportovně-rekreační areál Prosper Golf Resort Čeladná se rozkládá na 140 hektarech v malebné obci Čeladná na severovýchodě České republiky.

Artis 3000 – golfové kurzy na hřištích v České republice

Artis 3000 – golfové kurzy na hřištích v České republice

Golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé probíhající ve vybraných golfových areálech v České republice. Nabízíme kvalitu, zkušenosti a odborný individuální přístup.

Oáza klidu v Erpet Centru Praha

Oáza klidu v Erpet Centru Praha

Erpet Centrum je stylové místo k setkávání, které žije gastronomií, zábavou a odpočinkem. Našich služeb můžete využit i v případě, že potřebujete uspořádat firemní společenskou akci. Novinkou areálu je zahradní restaurace s venkovní kuchyní, klubem a bazénem.