Úvod > Aktuality > Chystáte se do Prahy? Pořiďte si Prague Visitor Pass!
Chystáte se do Prahy? Pořiďte si Prague Visitor Pass!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Chystáte se do Prahy? Pořiďte si Prague Visitor Pass!

  • Vydáno2. června 2022
Máte v plánu víkend nebo dovolenou v Praze? Pak by se vám mohla hodit nová turistická karta Prague Visitor Pass, která slouží nejen jako vstupenka do památek, ale také jako jízdenka MHD. Navíc si s ní vypůjčíte i kolo anebo ji využijete k získání slev. K dostání je v informačních centrech organizace Prague City Tourism.
prahaPrague City Tourism (dříve Pražská informační služba) spouští od 2. června 2022 do provozu svůj nový produkt, turistickou kartu Prague Visitor Pass. Poslouží vám v hlavním městě jako vstupenka do památek, jízdenka MHD a také si s ní lze půjčit kolo, anebo ji využí k získání slev. Do projektu je prozatím zapojeno 57 turisticky atraktivních míst, jako je Zoologická zahrada hlavního města Prahy, Národní kulturní památka Vyšehrad či Planetárium Praha, ale i na průvodcovské služby nebo třeba vyhlídkové plavby po Vltavě. Samozřejmě nechybí ani ikonické turistické památky jako Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice nebo Pražský hrad. Od července se zapojí také další turisticky zajímavá místa.

prahaS kartou můžete využít také turistickou tramvaj číslo 42, která vás sveze po nejkrásnějších místech Prahy. Kartu je možné zakoupit na 48, 72 a 120 hodin a ve verzi pro dospělé, studenty a děti. Například cena dvoudenní karty je pro dospělého 1800 korun, pro studenty 1350 a pro děti 900 korun. Karta má formu aplikace i fyzické plastové karty, která je k dostání v turistických centrech ve Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním i druhém terminálu ruzyňského letiště. Mobilní aplikace ponechává funkce fyzické karty a zároveň rozšiřuje nabízený balíček služeb, například vás bude informovat o aktuálním dění a událostech v Praze.
 

Objevujte Prahu s pomocí osmi webových kamer

Prague City Tourism využívá systém 8 webových kamer společnosti NetRex. Hlavní kamera umístěná na Petřínské rozhledně v pravidelných intervalech vytváří statický panoramatický záběr Prahy doplněný o body zájmu, informace o počasí a interaktivní menu. V něm si lze například zobrazit historicky nejkrásnější záběry, přehrát zrychlené animace nebo poslat e-pohlednici. Unikátnost prezentace spočívá v tom, že přímo v hlavním záběru lze prokliknout do sedmi samostatných videostreamů z dalších pražských věží, a tak si můžete snadno udělat virtuální prohlídku historického centra v reálném čase. V těchto samostatných videopřenosech jsou vložené další infografiky. Hlavní panoramatickou prezentaci Prahy najdete na webových stránkách turistické karty Prague Visitors Pass.
Turistická tramvaj 42 v Praze

26.3.
31.12.
Turistická tramvaj 42 v Praze

Prohlédněte si krásy metropole z okna historické tramvaje, na trase linky 42. Turistická tramvaj propojuje městské památky formou okružní jízdy a staví na všech zastávkách na trase s možností opakovaného výstupu a nástupu cestujících.

Prague Visitor Pass

Prague Visitor Pass

Ušetřete čas, starosti a hlavně peníze! Na cestě za více než 60 zážitky využijte vstupy zdarma nebo výhodné slevy. Součástí je komfort neomezeného cestování metrem, tramvají, lanovou dráhou, přívozy a městskými autobusy, včetně cesty na letiště a zpět!

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad – poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.