Úvod > Aktuality > Chybí vám v létě lyžování? Vydejte se na vodní lyže do Chomutova!
Chybí vám v létě lyžování? Vydejte se na vodní lyže do Chomutova!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Na vodní lyže do Chomutova
Letní sporty

Chybí vám v létě lyžování? Vydejte se na vodní lyže do Chomutova!

  • Vydáno22. června 2022
O vodním lyžování možná už slyšel kdekterý nadšený sjezdař, abyste si zalyžovali i v létě, nemusíte ale nutně mířit k moři. Nejdelší českou dráhu pro vodní lyžování a wakeboarding – tedy jakousi vodní obdobu snowboardingu – nabízí Kamencové jezero v Chomutově na úpatí Krušných hor. Milovníci vodního lyžování si tam užijí jízdu na 780 metrů dlouhém okruhu. A nemusí to přitom být zkušení vodní lyžaři.

Vyzkoušejte Wake-park na Velkém otvickém rybníku

kamencové jezero vodní lyžeK areálu Kamencového jezera přiléhá Velký otvický rybník zvaný Banda, na němž je provozován vlek na vodní lyže, wakeboardy, či wakeskaty. Okruh, který měří 780 metrů je osazen atraktivními překážkami jako je funbox, kicker nebo straight. Samozřejmostí je i půjčovna veškerého potřebného vybavení. Vlek je otevřen denně od pondělí do pátku 12:00 – 20:00 a o víkendu 9:00 – 20:00 hodin.

Kamencové jezero v Chomutově je jediné na světě, vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m. Lidskému zdraví je tato voda velmi prospěšná.
 

Nejen vodní lyže, ale také koupání

chomutovNa Kamencovém jezeře naleznete vodní svět, stolní tenis, tenisové, volejbalové, nohejbalové hřiště, plážový volejbal půjčovnu loděk a šlapadel, steetboard a umělou ledovou plochu. Jezero se kromě unikátního složení vody může pochlubit další raritou – největším plovoucím molem u nás. Má délku téměř 100 metrů a bočními rameny vytváří několik bazénů.

Přímo v areálu Golf club se nachází minigolf, šipky, fotbálek, 2 golfové trenažery, 2 kuželkářské dráhy a dětské automaty. Nalézá se zde i oddělená nudistická pláž a v blízkosti také chomutovský podkrušnohorský zoopark a letní kino. Areál je otevřen od 1. května do 30. září, vždy od 9 do 19 hodin. Vstupné do areálu stojí 50 korun, děti zaplatí 40 Kč.

Wakepark Chomutov – vlek na rybníku Banda

Wakepark Chomutov – vlek na rybníku Banda

K areálu Kamencového jezera přiléhá Velký otvický rybník zvaný Banda, na němž se nachází vlek na vodní lyže, wakeboardy, či wakeskaty. Okruh, který měří 780 metrů je osazen atraktivními překážkami jako je funbox, kicker nebo straight. Samozřejmostí je i půjčovna veškerého potřebného vybavení.

Kostel sv. Kateřiny v Chomutově

Kostel sv. Kateřiny v Chomutově

Nejstarší chomutovský kostel pochází z druhé čtvrtiny 13. století. Byl zřejmě již součástí panského dvora Bedřicha z Chomutova, syna Načeratova. Z této nejstarší románsko-gotické stavební fáze se dochovala příčná loď a fragmenty klenebních náběhů bývalé hlavní lodi a západní čtvercové věže.

Cyklistické trasy v Chomutově a okolí

Cyklistické trasy v Chomutově a okolí

Cyklistické trasy v Chomutově navazují na hlavní trasy v okolí města včetně těch na území sousedního Německa. Nejvýznamnější je propojení Chomutova s Horou Svatého Šebestiána, tedy napojení na Krušnohorskou magistrálu Bezručovým údolím.

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Zoopark je otevřen denně po celý rok a nachází se v severočeském městě Chomutov v těsné blízkosti Kamencového jezera.

Kamencové jezero Chomutov

Kamencové jezero Chomutov

V létě je lákadlem pro všechny návštěvníky z Chomutova, celé České republiky a pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je jediné na světě. Jezero vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.