!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Chvalský zámek zve na Detektivní týden, Pohádkovou neděli a výstavu Pojďte děti, budeme si hrát!
Chvalský zámek zve na Detektivní týden, Pohádkovou neděli a výstavu Pojďte děti, budeme si hrát!
"> "> ">
Památky

Chvalský zámek zve na Detektivní týden, Pohádkovou neděli a výstavu Pojďte děti, budeme si hrát!

Vydáno 5. července 2020
Hledáte spokojenými dětmi i rodiči prověřený tip na prázdninové vyžití? Vydejte se na Chvalský zámek v Praze – Horních Počernicích. Až do 23. srpna se v jeho prostorech usídlila výstava Pojďte děti, budeme si hrát! Velká interaktivní herna plná skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu je lákavou výzvou pro šikovné ruce i chytré hlavy. Na zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuželky či domino, postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověříte při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku a vědomosti ze zeměpisu u mapy světa.
zámek chvalyVýstava Pojďte děti, budeme si hrát! se od pátku 10. až do pátku 17. července stane dějištěm části oblíbeného Detektivního týdne na zámku aneb pátrej na vlastní pěst! Malí detektivové jsou zváni vždy mezi 9. a 17. hodinou, kdy mohou sami (spolu s rodiči nebo prarodiči) pátrat a rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 19. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Jisté je, že stopy povedou nejen výstavou, ale také zámeckými salonky i sklepením. Akce je vhodná pro školní děti do 12 let a rodiče a prarodiče bez omezení věku. Vstupné na prázdninové Detektivní týdny je za dítě 100 Kč, dospělý zaplatí 70 Kč, senior 40 Kč a rodinné vstupné je za 300 Kč.

šípková růženkaneděli 19. července od 10 do 17 hodin se naskytne jedinečná příležitost nechat se zámkem provést Šípkovou Růženkou! Se spanilou princeznou navštívíte zámecké salonky, vystoupáte na tajemnou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny. Prohlídka trvá 40 minut, začíná vždy v celou hodinu, poslední prohlídka v 16 hodin. Rezervace času prohlídky je možná na telefonu 281 860 130. Vstupné na Pohádkovou neděli se Šípkovou Růženkou je za 1 dítě 160 Kč, za 2 děti 140 Kč/dítě. Rodinné vstupné vyjde na 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti). Dospělí jako doprovod dětí a senioři zaplatí 70 Kč/osoba. Samostatné vstupné pro dospělé je za 150 Kč.

detektivní týdnyChvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Zaměřuje se na akce a výstavy pro rodiny s dětmi, školy i veřejnost a je otevřen denně od 9 do 18 hodin. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Nabízí také prostory k pronájmu, svatbu na nádvoří, firemní i dětské akce a oslavy. Využít můžete parkování v areálu Chvalské tvrze zdarma, bezbariérový přístup či restaurace v okolí. V průběhu roku se na zámku konají detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, tajemné noci, královský bál princezen i rytířů a další akce. Vstupné na Chvalský zámek činí 70 Kč, snížené vstupné 40 Kč (děti, studenti, senioři), rodinné vstupné je 190 Kč. V případě detektivní hry je cena dětské vstupenky 100 Kč, rodinné pak 300 Kč.
 
Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.