Úvod > Aktuality > Chtěli jste si někdy zkusit práci ošetřovatele v ZOO? Vyzkoušet to můžete v Brně
Příroda

Chtěli jste si někdy zkusit práci ošetřovatele v ZOO? Vyzkoušet to můžete v Brně

Chcete poznat běžný život exotických zvířat a jeden den strávit v nejblíže možném kontaktu se zvířaty? Máte možnost zajít za hranice běžných možností návštěvníka zoologické zahrady. Prožijte pracovní den v atraktivním prostředí areálu ZOO Brno. Celý program trvá 6 hodin (od 8.00 do 14.00 hod + volná prohlídka ZOO do konce zavírací doby). Pro realizaci zážitku doporučujeme roční období květen – říjen, ale je možnost zažít tento zážitek s určitým omezením i v zimním období. Návštěvu si však musíte předem dohodnout.
Strávíte jeden den jako ošetřovatel zvířat v zoologické zahradě. Při vstupu absolvujete instruktáž o bezpečnosti práce a seznámíte se s pravidly. Upřesníte si přesný harmonogram dne tzv. „kolečko“. V rámci kolečka máte na výběr stabilní stanoviště, které je možno doplnit aktuálními aktivitami dění v ZOO v příslušný den. Jako první můžete navštívit Safari – tam vás bude čekat seznámení s výběhem a jeho údržbou. Následně se zúčastníte vypouštění zvířat z kotců, kdy se dostanete do bezprostřední blízkosti zvířat. Jako další velice příjemný zážitek vás čeká osobní kontakt se žirafami, které si můžete nakrmit přímo z ruky. Prakticky se seznámíte i s údržbou kotce. Příjemnější zážitek bude spojený s prohlídkou terária, kde vás čeká krmení (kobylkami, červy a cvrčky) a samozřejmě čištění terárií. Setkáte se s krokodýlem, piraněmi, hady, ještěrkami a leguány. Potom se přesunete do pavilonu šelem, kde se dostanete do kontaktu s malými šelmami a prací spojenou se staráním se o ně. Aby toho nebylo málo, tak máte na výběr i osobní setkání s dalšími zvířaty: tapír, koně, velbloudi a pakoně. Pokud budete mít zájem, tak se podíváte i do dětské ZOO na malé kozy a poníky. Jako správný zaměstnanec ZOO vás čeká polední přestávka na vydatný oběd v závodní jídelně (pouze při realizaci zážitku ve všední den). V ceně máte spoustu zajímavých informací o zvěři od ošetřovatelů, osvědčení ošetřovatele v ZOO, reklamní materiál a celodenní vstupenku do ZOO pro jednu osobu.

Podmínkou je minimální věk 18 let. Vlastní pracovní oděv a obuv (počítejte s tím, že se umažete!). K dispozici je místnost na převlečení, sprcha. Nemusíte mít žádné zvláštní fyzické předpoklady. Objednávka: Minimálně 3 týdny. Návštěvy lze provádět dle dohody pevného termínu s provozovatelem.

Více informací:

ZOO Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části BERINGIA, KARIBIK, WALLACEIA a KALAHARI. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. V Dětské zoo si malí návštěvníci mohou zajezdit na poníkovi, pohladit si kozy, ovce, lamy, králíky a morčata a dostatečně se vyřádit na spoustě prolézaček, houpaček, skákadel a skluzavek. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!


Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura