Úvod > Aktuality > Chrudim bude sedm dní patřit loutkám
Chrudim bude sedm dní patřit loutkám
"> "> Hlavní program festivalu zacíná 30. cervna "> Chrudim bude šest dní patrit loutkám "> Soucástí festivalu bude také oblíbená dílna nazvaná Vyrob si svou loutku
Kultura

Chrudim bude sedm dní patřit loutkám

  • Vydáno27. června 2019
Více než sto loutkových představení pro dětské i dospělé diváky, semináře, dílny pro veřejnost, přednášky a koncerty nabízí letošní festival Loutkářská Chrudim, který začíná v pátek 28. června a končí ve čtvrtek 4. července 2019. Kromě dvaceti tří inscenací hlavního programu mohou návštěvníci zhlédnout další tři desítky inscenací v doplňkovém Open programu festivalu.
Loutkářská chrudimV Chrudimi v pátek 28. 6. začne již 68. ročník přehlídky amatérského loutkového divadla Loutkářská Chrudim. Součástí doprovodného programu jsou také nejrůznější koncerty a semináře. Letošní ročník festivalu nabídne desítky představení pro dětské i dospělé diváky. Přehlídka začíná v pátek 28. června a končí ve čtvrtek 4. července 2019.

Chrudimskému festivalu loutkového divadla předcházelo deset postupových přehlídek. Z nich vybraly odborné poroty a programová rada festivalu do hlavního programu dvaceti tří nejzajímavějších inscenací letošní sezony. Inspirativní část festivalu tvoří další tři desítky inscenací českých a slovenských nezávislých a statutárních profesionálních divadel jako například Divadlo Víti Marčíka, které uvede Sněhurku a sedm trpaslíků, Divadlo Líšeň inscenaci Spoutaný trávou, Divadlo Continuo inscenaci Mea Culpa, Naivní divadlo Liberec O hodně navíc aneb Potlach v hustníku, Studio DAMÚZA work – in – progress Útěk či nezávislé divadlo Bufet inscenaci Unhappy happy ve svém pojízdném divadelním autobusu.
 

Zahraniční hosté a doprovodný program

bratislavské bábetkové divadloZe zahraničních hostů Loutkářská Chrudim letos přivítá soubory z Francie a Slovenska. Na festivalu se uskuteční premiéra inscenace Mahairas – The Great Knife, jež pro tuto příležitost zvolilo francouzské divadlo FixPoint. Diváky určitě zaujme i inscenace pro nejmenší diváky slovenského nezávislého divadla Odivo nebo dvě představené Bratislavského bábkového divadla, inscenaci Popolvár režíroval soubor Buchty a Loutky, inscenace Neviditelní odkryje před diváky originálním způsobem záhadný svět bytostí, jejichž existence nebyla nikdy vědecky potvrzená. Spolu s tvůrci budete svědky přeměny zvuků v hudbu, materiálu v živé bytosti a slov v poezii.

Pestrou nabídku Loutkářské Chrudimi rozšiřuje bohatý doprovodný program, který kromě odborných přednášek o loutkovém divadle tvoří otevřené loutkářské a výtvarné dílny pro veřejnost, koncerty a výstavy.
Muzeum loutkářských kultur Chrudim – loutky nejen na koukání

Muzeum loutkářských kultur Chrudim – loutky nejen na koukání

Průřez dějinami loutkářství u nás a inspirace k hlubšímu porozumění loutkovému divadlu, k objevení jeho možností. V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uvidíte historické i současné, české i zahraniční loutky, ale navíc si sami můžete v herně muzea vyzkoušet, jak se hraje loutkové divadlo.

Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi spravuje bohatý sbírkový fond z oboru regionální vlastivědy, přírodních věd a výtvarného umění. V expozicích představuje regionální historii, umělecké řemeslo, lidový nábytek a plakáty významného secesního malíře Alfonse Muchy.

Další aktuality