Úvod > Aktuality > Christmas Night Run: předvánoční honička nočním Hradcem Králové

Christmas Night Run: předvánoční honička nočním Hradcem Králové

Vydáno 17. prosince 2018 Letní sporty
Do Hradce Králové se vrací seriál nočních běžeckých závodů. Běžcům bude centrum východočeské metropole patřit ve středu 19. prosince v podvečer, a kdo nepoběží, může alespoň fandit. Na předvánoční honičku, která nemá nic společného se sháněním dárků, vás zve portál Kudy z nudy.
Důvody, proč se zúčastnit Christmas Night Runu, jsou různé – udělat něco pro své zdraví, otužit se anebo vyčistit hlavu od předvánočního stresu, ale cíl stejný: užít si atmosféru osvětleného nočního Hradce Králové s vánoční výzdobou.

Výdej startovních čísel a registrace bude bude probíhat od 17:00 v Grandi Fratelli - Barber Shop Hradec Králové na třídě Karla IV. 789/2, kde bude také start i cíl závodu. Start bude od 18:00 hodin.

Čtyřkilometrová trasa vede po proudu Labe po Eliščině nábřeží a kolem Jiráskových sadů až k řece Orlici, po mostě U Soutoku závodníci přeběhnou na druhý břeh Labe a proti proudu se pak budou vracet po Tylově a Smetanově nábřeží až k železničnímu mostu. Tam zamíří na původní břeh a kolem kongresového centra Aldis a Městských lázní se postupně dostanou do cíle. Vyhlášení vítězů proběhne kolem půl sedmé, konec akce se předpokládá kolem 18:45 hodin. Účastnický poplatek 150 Kč se platí na místě.
Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je druhý největší zvon v Čechách.

Expozice Královské město nad soutokem

Expozice Královské město nad soutokem

Hradec Králové je místem s dlouhou historií, která nepostrádá dramatická období a zvraty. V nové expozici jsou představeny nejstarší dějiny královského města od pravěku až do poloviny 18. století.

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.