Úvod > Aktuality > Christmas Night Run: předvánoční honička nočním Hradcem Králové
Christmas Night Run: předvánoční honička nočním Hradcem Králové
"> ">
Letní sporty

Christmas Night Run: předvánoční honička nočním Hradcem Králové

  • Vydáno17. prosince 2018
Do Hradce Králové se vrací seriál nočních běžeckých závodů. Běžcům bude centrum východočeské metropole patřit ve středu 19. prosince v podvečer, a kdo nepoběží, může alespoň fandit. Na předvánoční honičku, která nemá nic společného se sháněním dárků, vás zve portál Kudy z nudy.
Důvody, proč se zúčastnit Christmas Night Runu, jsou různé – udělat něco pro své zdraví, otužit se anebo vyčistit hlavu od předvánočního stresu, ale cíl stejný: užít si atmosféru osvětleného nočního Hradce Králové s vánoční výzdobou.

Výdej startovních čísel a registrace bude bude probíhat od 17:00 v Grandi Fratelli – Barber Shop Hradec Králové na třídě Karla IV. 789/2, kde bude také start i cíl závodu. Start bude od 18:00 hodin.

Čtyřkilometrová trasa vede po proudu Labe po Eliščině nábřeží a kolem Jiráskových sadů až k řece Orlici, po mostě U Soutoku závodníci přeběhnou na druhý břeh Labe a proti proudu se pak budou vracet po Tylově a Smetanově nábřeží až k železničnímu mostu. Tam zamíří na původní břeh a kolem kongresového centra Aldis a Městských lázní se postupně dostanou do cíle. Vyhlášení vítězů proběhne kolem půl sedmé, konec akce se předpokládá kolem 18:45 hodin. Účastnický poplatek 150 Kč se platí na místě.
Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je třetí největší zvon v republice – zvon Augustin.

Expozice Královské město nad soutokem

Expozice Královské město nad soutokem

Hradec Králové je místem s dlouhou historií, která nepostrádá dramatická období a zvraty. V nové expozici Muzea východních Čech v Hradci Králové jsou představeny nejstarší dějiny královského města od pravěku až do poloviny 18. století.

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Salon republiky – procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.